Ühendatud Vasakpartei esitab valimiskomisjonile ilmselt kaks nimekirja

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Riigikogu valimised. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sisetülides vaevlev Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (EÜVP) esitab tõenäoliselt riigikogu valimisteks kaks nimekirja ning otsus, kumb neist saab kandideerida, tuleb teha Vabariigi Valimiskomisjonil.

"Riigi valimisteenistusele on elektrooniliselt laekunud Eestimaa Ühendatud Vasakpartei dokumendid riigikogu valimistel kandideerimiseks. Volitatud isikud on Alisa Blintsova ja Mstislav Rusakov. Nimekirjas on kaheksa kandidaati," ütles valimiskomisjoni pressiesindaja Kristi Kirsberg esmaspäeval BNS-ile.

Samas teatas EÜVP juhatuse liige Aleksandr Apolinsky, kes kuulub Blintsova ja Rusakoviga vastanduvasse leeri, et nemad kavatsevad esitada Vasakpartei poolt vähemalt 12 kandidaati ehk ühe igasse ringkonda.

Apolinsky viitas EÜVP-s käivale võimutülile ning rõhutas, et erakonna endisel liikmel Alisa Blintsoval pole mingeid volitusi esineda Vasakpartei nimel. "Eestimaa Ühendatud Vasakpartei juhib tähelepanu, et Blintsova, Rusakovi ja Dmitri Suhoroslovi tegevuse vastu EÜVP-s tunnevad huvi õigukaitseorganid," märkis Apolinsky. Tema sõnul kasutas nimetatud kolmik erakonnaseaduses olevaid lünki võimuhaaramiseks, kuid erakonna tuumik toetab partei uut juhti Julia Sommerit ja tema pooldajaid.

Sommer ütles novembris Eesti Päevalehele, et sügisel vallandunud konflikti taga on endine KGB ohvitser Vladimir Iljaševitš, kes koordineerib MTÜ Vene Kool Eestis juhtfiguuride Rusakovi ja Blintsova tegevust Vasakpartei ülevõtmisel.

Kandidaatide registreerimiseks esitamine riigikogu valimisteks lõpeb 17. jaanuaril kell 18. Dokumente võetakse vastu valimisteenistuses Toompeal, kuid neid saab saata ka digiallkirjastatult.

"Vabariigi Valimiskomisjon registreerib nõuetekohaselt registreerimiseks esitatud kandidaadid 21. jaanuaril," ütles Kirsberg esmaspäeval BNS-ile.

Riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil.

2015. aastal said Eestimaa Ühendatud Vasakpartei kandidaadid 764 häält ehk 0,1 protsenti kõigist häältest.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: