ERR Washingtonis: USA kokk pakub raskustes valitsuse töötajatele tasuta süüa

Foto: Pablo Martinez Monsivais/AP Photo/Scanpix

USA valitsuse osaline tööseisak on kestnud juba pea kuu aega, mistõttu otsustas kokk José Andrés avada hädaabiköögi, kus raskustes valitsuse töötajad saavad iga päev tasuta süüa.

Tööseisaku lõpetamise arutelud president Donald Trumpi ja kongressi demokraatide vahel on mitu korda liiva jooksnud. Trump soovib 5,7 miljardit dollarit piiritara jaoks ja demokraadid ei ole nõus seda raha talle andma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samal ajal, kui Trump ja kongressi demokraadid omavahel vaidlevad, kas president peaks pidama aastakõne või kuidas peaks lendama Afganistani esindajatekoja spiiker, mõtlevad ajutiselt tööta valitsuse töötajad, mida süüa hommikul, lõunal ja õhtul.

Tööseisak mõjutab sadu tuhandeid valitsuse töötajad, kellest paljud on pidanud juba kuu aega kodus olema või töötama lihtsalt ilma palgata. Seetõttu otsustas kokk José Andrés avada pealinnas Washingtonis hädaabiköögi, kus valitsustöötajad saavad iga päev tasuta süüa. Lisaks on võimalik neil võtta toitu kaasa ka koju perele.

Abisoovijaid on palju, mistõttu lastakse väiksesse söögikohta inimesi sisse kümne kaupa.

"Lihtsalt on olnud raske tööle minna, kui sa ei tea, millal see tööseisak lõpeb ja sul on ainult natukene raha enne, kui arved hakkavad tulema. Ma olen endiselt noor mees ja mul on vaja raha laenude maksmiseks jne," rääkis Adrian.

David on valitsuse tööseisaku ajal kulutanud oma sääste ja arvab, et seetõttu ei ole tema olukord nii hull kui mõnel teisel.

"Vähemalt mitte praegu. Kui see tööseisak peaks kestma veel paar kuud, siis see mõjutaks ka mind palju rohkem, aga see on ka praegu tülikas, sest ma olen
kõvasti töötanud, et raha säästa. Ma arvan, et ma ei peaks seda raha kulutama, et ots-otsaga kokku tulla, kui ma töötan ja peaksin palka saama," rääkis ta.

Mõni valitsusasutus üritab tekkinud olukorda ise parandada. Näiteks avas põllumajandusministeerium kolmeks päevaks kohalikud kontorid, et aidata farmereid laenude ja maksudega. Välisministeerium aga kutsus diplomaadid tagasi tööle, öeldes, et nad üritavad leida lisaraha järgmise kuu palkade maksmiseks.

Praegune tööseisak on USA lähiajaloo pikim.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: