Leht: USA demokraadid lisasid kulutustepaketis piirile üle miljardi dollari

Inimesed ja autod USA-d ja Mehhikot ühendaval sillal Texases.
Inimesed ja autod USA-d ja Mehhikot ühendaval sillal Texases. Autor/allikas: Joe Raedle/Getty Images/AFP/Scanpix

USA esindajatekoja demokraadid lisasid üle miljardi dollari piiriga seotud kulutusi paketile, mille eesmärk on lõpetada USA riigiametite tööseisak, kirjutas New York Times reedel.

Raha lisatakse kulutuste paketti, mille üle peavad läbirääkimisi esindajatekoda ja senat. 

Ettepanek lisada kuue eelnõuga paketti rohkem piiriga seotud kulutusi peaks esindajatekojas hääletusele tulema järgmisel nädalal, ütlesid kaks kõrget demokraadist ametnikku Timesile.

Demokraadid tahavad eraldada 563 miljonit dollarit 75 uue immigratsioonikohtuniku palkamiseks, sest kohtutes on suur hulk lahendamata kaasusi.

Lisaks tahavad demokraadid eraldada 524 miljonit dollarit Californias Calexicos ja Arizonas San Luisis olevate piiriületuspunktide paremaks tegemiseks, ütles üks esindajate demokraatide nõunik.

Demokraadid mõtlevad ka anda rohkem raha piirijulgeolekut tagavatele töötajatele ning tehnoloogia ostmiseks eelnõus, millega rahastatakse sisejulgeolekuministeeriumi. Lisaraha pole mõeldud ühegi müüri ega füüsilise barjääri tarbeks, lisas nõunik.

Tema sõnul on võimalik, et demokraadid avaldavad meetmed ametlikult järgmisel nädalal ning ehitavad nende ümber alternatiivi USA presidendi Donald Trumpi müüriettepanekule. 

Plaan peegeldab muutust kongressi demokraatide strateegias. Seni on nad öelnud, et ei tee presidendile vastuettepanekut, kuni ta loobub oma müürinõudest ning allkirjastab tööseisaku lõpetamiseks vajalikud eelnõud.

Trump üritab pidevalt näidata demokraate kui piirijulgeoleku vastaseid ning nende vastuväiteid tema müürile kui heakskiitu avatud piirile. Demokraadid üritavad oma piirikulutuste plaaniga mõlemat väidet kummutada, kirjutas Times.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: