Trump lubas pidada aastakõne pärast USA valitsuse tööseisaku lõppu

USA president Donald Trump teatas kolmapäeva hilisõhtul, et peab aastakõne olukorrast riigis pärast valitsuse osalise tööseisaku lõppu.

"Ajal kui tööseisak juba käis, palus Nancy Pelosi mul pidada kõne olukorrast riigis. Ma olin nõus," säutsus vabariiklasest president Twitteris.

"Seejärel muutis ta tööseisaku tõttu meelt, pakkudes välja hilisema kuupäeva. See on tema õigus - ma pean kõne, kui tööseisak on läbi," kirjutas Trump.

President ütles ka, et ei otsi aastakõne pidamiseks muud kohta, sest mitte ükski muu paik "ei suuda võistelda esindajatekoja saali ajaloo, traditsiooni ja tähtsusega".

Trump lisas, et ootab võimalust pidada lähitulevikus "suurepärane" kõne.

USA president peab aastakõne olukorrast riigis traditsiooniliselt kas jaanuari lõpus või veebruari algul teisipäevasel päeval kongressi kahe koja ühisistungil.

Demokraat Pelosi teatas jaanuari algul teist korda esindajatekoja spiikriks saades, et esitas presidendile kutse pidada kongressi kahe koja ühisistungil aastakõne 29. jaanuaril.

Hiljem on ta kutsunud Trumpi nüüdseks 33. päeva kestva valitsuse osalise tööseisaku tõttu aastakõnet edasi lükkama või seda kongressile kirjalikult esitama.

Veel kolmapäeva päeval oli Trump kirjutanud Pelosile ja lubanud, et peab hoolimata valitsuse osalisest tööseisakust riigipea aastakõne olukorrast riigis plaanipäraselt 29. jaanuaril kongressi ees.

Trumpi otsuse kõne edasi lükata tingis ilmselt sellele järgnenud Pelosi teade, et esindajatekoja, kus demokraatidel on enamus, ei anna presidendile teisipäeval esindajatekoja saalis kõne pidamiseks luba.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: