Kasvada sooviv Tallinna lennujaam plaanib reisiterminali laiendamist

Foto: Priit Mürk/ERR

Mullu rekordilise kolme miljoni reisija piiri ületanud Tallinna lennujaam prognoosib selleks aastaks vähemalt viieprotsendilist reisijate arvu kasvu.

Tallinna lennujaama läbivate reisijate arv on praegu kaks korda suurem kui 10 aastat tagasi, sihtkohtade arv, kuhu on Eestist võimalik lennata, on sama ajaga kasvanud 40 protsenti.

"Näeme, et Tallinna lennujaam on võimeline kasvama oluliselt suuremaks ehk me suudame teenindada aastas kuni 5 miljonit reisijat ja veel rohkem lennuliine. Just nende eesmärkide saavutamiseks töötame me kogu oma meeskonnaga iga päev," märkis juhatuse esimees Piret Mürk-Dubout.

Alanud 2019. aastal alustab lennujaam reisiterminali laienduse planeerimist, et olla tulevikus valmis teenindama 5-6 miljonit reisijat aastas.

Lennujaama kommertsdirektori Eero Pärgmäe märkis, et olukorras, kus Nordica on oma ühendusi kokku tõmmanud, on just lennujaama roll Eesti sidumisel Euroopa, Aasia ja kogu maailmaga oluliselt kasvanud.

"Juba tänaseks on saavutatud see, et lennuühenduste arv ei vähene, vaid pigem isegi suureneb. Samuti töötame nii uute puhkuse- kui ka ärisihtkohtade loomise nimel eeskätt Saksamaa, Lähis-Ida ja Aasia suunal. Aastaks 2020 soovime me luua otseühenduse Dubai või Dohaga," lisas Pärgmäe.

Tallinna Lennujaamas tegutseb kokku 16 lennukompaniid, neist kõige uuem regulaarlendude pakkuja on 2018. aastal Tallinnast Kiievisse ja Londonisse lendama hakanud Wizzair.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: