Hannes Saarpuu lahkub Nordica tegevjuhi ametist

{{1554263400000 | amCalendar}}

Mullu juulis Eesti rahvusliku lennufirma Nordica tegevjuhi kohale asunud Hannes Saarpuu lahkub mais ametist, kirjutab Eesti Päevaleht (EPL).

Saarpuu asus Nordicat juhtima eelmise aasta juulis ajutiselt, kuni leitakse ettevõttele konkursiga uus juhatuse esimees.

Nordica juhatuse eelmine esimees Jaan Tamm esitas eelmise aasta juulis Nordic Aviation Group ASi nõukogule tagasiastumispalve, mille nõukogu ka rahuldas. Pärast seda hakkas Nordica juhi kohuseid täitma nõukogu liige Saarpuu. Tema jääb ettevõtte etteotsa nii kauaks, kuni nõukogu leiab konkursi korras uue esimehe, ütles toona nõukogu esimees Peeter Tohver.

Saarpuu: see oli algusest peale kokku lepitud

Saarpuu ütles kolmapäeval Nordica saadetud pressiteate vahendusel, et algusest peale oli kokku lepitud ja ka avalikult teada antud, et ta täidab Nordica juhatuse esimehe kohuseid ajutiselt ja vähem kui aasta.

"Nõustusin Nordica nõukogu liikme kohalt asuma ettevõtte juhatuse esimehe positsioonile keerulisel hetkel, mil oli vaja teha mitmeid muudatusi, et pakutav teenus vastaks klientide ootustele. Oleme meeskonnaga viinud ellu mitmeid ümberkorraldusi ja rahvuslik lennufirma on täna jätkusuutlikum kui aasta tagasi. Nordica tütarettevõte Regional Jet on sõlminud ja sõlmimas mitmeid uusi lepinguid erinevatel Euroopa turgudel ning kasvatab aasta lõpuks oluliselt oma ekspordimahte. Nordica jaoks algab nüüd uus ambitsioonikas arenguetapp, mis vajab uut pikaajalist juhti," rääkis Saarpuu.

"Nordicaga liitudes oli minu tähtsaim eesmärk taastada usaldus Nordica vastu. Tegime lühikese aja jooksul mitmeid muudatusi liinivõrgus ja lennuplaanis, mis parandasid lendude toimumise osakaalu ja lendude täpsust. Samuti suutsime keerulistele oludele vaatamata kasvatada lendude arvu, müügitulu ja eksporditulu," ütles Saarpuu. "Kui eelmise aasta halvimatel kuudel jäi meil pilootide puuduse tõttu teenindamata ligi 10 protsenti algselt planeeritud lendudest, siis selle aasta esimeses kvartalis oli meie lendude regulaarsus 98-99 protsenti, mis on kindlasti Euroopa lennufirmade seas juba üle keskmise taseme. Samuti on oluline edasiminek toimunud lendude täpsuses," lisas Saarpuu.

Saarpuu on olnud pikalt Lux Expressi juht. Samuti oli ta pankrotistunud Estonian Airi liinivõrgu direktor aastatel 1998-2006.

Edasisi samme Nordica arengus ja juhtimise peatset üleandmist hakati arutama juba talvel, eelmisel neljapäeval esitas Saarpuu Nordic Aviation Groupi nõukogule ka ametliku tagasiastumispalve, sooviga leping lõpetada 17. mail. Nordica juhatuses jätkab tööd teine juhatuse liige finantsjuht Kristi Ojakäär, teatas ettevõte.

"Oleme Hannesele tänulikud, et ta oli nõus tulema Nordicasse ümberkorraldusi juhtima. Ta on enda rolliga suurepäraselt hakkama saanud ja ettevõte on täna uue arenguetapi alguses," ütles Nordic Aviation Groupi nõukogu esimees Peeter Tohver. Nõukogu plaanib uue juhi ametisse määrata juunis.

Nordica on kolme tegevusaasta jooksul kasvanud piirkonna arvestatavaks regionaalseks lennufirmaks ja on läbi aegade suurim Eesti lennuettevõte. 2018. aastal lendas kodumaise lennufirmaga 760 000 reisijat, mida on 22% rohkem kui eelneval aastal. Nordica ekspordib edukalt lennuteenuseid nii Rootsi, Taani, Poola kui ka Hollandisse ning annab tööd rohkem kui 500 lennundusspetsialistile Eestis ja välisriikides.

Saarpuu kavatseb pärast Nordicast lahkumist minna tagasi Gruusiasse teeistandust rajama, teatas ettevõte.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: