Norstati uuring: EKRE toetus kukkus 13 protsendile

Mart ja Martin Helme EKRE volikogul.
Mart ja Martin Helme EKRE volikogul. Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus kukkus 13 protsendile, selgus Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati iganädalasest 1000 valimisealise Eesti kodaniku küsitlusest.

28. jaanuarist 4. veebruarini läbiviidud küsitluses kukkus EKRE toetus 19 protsendilt 13 protsendile ehk nädalaga kuus protsendipunkti.

Samal ajal kasvas Keskerakonna toetus viimase küsitluse põhjal 27 protsendilt 31 protsendile.

Teisel kohal oli Reformierakond ligi 27 protsendi suuruse toetusega - nende toetus nädal varasemaga ei muutunud.

Neljandal kohal oli Sotsiaaldemokraatlik erakond 11 protsendi suuruse toetusega. Sotside toetus kerkis nädal varem tehtud küsitlusega võrreldes neli protsendipunkti.

Isamaa toetus oli Norstati uuringus seitse protsenti.

Plakatiaktsiooni tagajärjel langes Eesti 200 toetus Norstati uuringus kahele protsendile, kuid hakkas sealtpeale kasvama ja jõudis viimasel küsitlusnädalal 4,6 protsendini ehk napilt alla valimiskünnise.

Statistilise vea piires, kuid kasvanud on ka Roheliste reiting, mis tõusis nelja protsendini ehk lähedale valimiskünnisele.

Kui võtta aluseks Norstati viimase nelja nädala reitingute koondtulemused, on Keskerakonna toetus 29, Reformierakonnal 27, EKRE-l 18, Sotsiaaldemokraatlikul erakonnal üheksa ja Isamaal seitse protsenti. Eesti 200 koondtoetus oli ligi neli ja Rohelistel kolm protsenti, Vabaerakonnal ja Elurikkuse erakonnal ligi üks protsent.

Uuringufirma Norstat viis küsitlused läbi neljal korral: 7.-13. jaanuar, 14.-21. jaanuar, 21.-27. jaanuar ning 28. jaanuar kuni 4. veebruar. Küsitlustele vastas kokku 4074 18-aastast ja vanemat Eesti kodanikku. Uuringus kombineeriti veebi- ja telefoniküsitlust.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: