Kantar Emori uuring: Keskerakonna ja Reformi vahel käib tihe rebimine

Kas peale jääb Reformierakond või Keskerakond, selgub 3. märtsil.
Kas peale jääb Reformierakond või Keskerakond, selgub 3. märtsil. Autor/allikas: ERR

Parteide reitingutabeli juhtpositsiooni vallutas möödunud nädala lõpu seisuga taas Keskerakond, möödudes tihedas rebimises Reformierakonnast, selgus BNS-i ja Postimehe tellitud ning Kantar Emori läbiviidud uuringust.

Kui veel jaanuari lõpus oli Keskerakond 24,4 protsendiga teisel kohal, siis 7. veebruari seisuga oli nende toetusprotsent tõusnud 26,5-ni ja liidrikoht oligi käes. Reformierakonna toetusprotsent oli aga samal ajal langenud 26,3-lt 24,5-ni ja partei langes teiseks.

Möödunud nädala lõpu seisuga on jätkuvalt kindalt kolmas Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja seda 18,9 protsendiga. Sealjuures said nad eelmise küsitlusperioodiga võrreldes juurde 0,7 toetusprotsenti.

Kerges tõusus on ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Isamaa, jõudes vastavalt 11,5 ja 8,6 protsendi peale. Veel jaanuari lõpus oli nende toetus vastavalt 9,7 ja 7,5 protsenti.

Valimiskünnise ületaks veel Eesti 200, mille toetus oli möödunud nädala lõpu seisuga 6,4 protsenti. Samas on see jaanuaru lõpuga võrreldes veidi kukkunud, sest siis oli toetusprotsent 7,2.

Rohelised 2,2-protsendilise toetusega riigikokku ei pääseks, nagu ka Vabaerakond, mille toetus ulatub vaid 0,7 protsendini.

Kantan Emor küsitles 4.-7. veebruaril veebiintervjuudega kokku 1136 valimisealist kodanikku vanuses 18-84-aastat.

Ka ERR-i tellitud ja Turu-uuringute AS-i tehtud viimase küsitluse järgi hakkas jaanuaris valijate toetus koonduma potentsiaalsete valimiste võitjate ümber - kasvas nii Keskerakonna kui ka Reformierakonna reiting. Ent ERR-i uuringus on kahe erakonna toetajate vahe märksa suurem.

Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest tuhande vastajaga küsitlusest selgus jaanuari lõpus, et kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks Keskerakonnale oma hääle 33 protsenti valijatest. Detsembris oli Keskerakonnal toetajaid 31 protsenti.

Kindlal teisel kohal oli Reformierakond 25 protsendi suuruse toetusega. Suurim opositsioonipartei kasvatas kuu varasemaga võrreldes ka enim toetust - möödunud aasta viimasel kuul oli neil toetajaid 21 protsenti. Ehk Reformierakonna ja Keskerakonna vahe vähenes.

Populaarsustabeli kolmandal kohal on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 17 protsendi suuruse toetusega. Detsembriga võrreldes kaotas EKRE ühe protsendipunkti võrra toetajaid.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: