Herkel: Vabaerakond lootis Lukase, Tarandi ja Raigi liitumist

Vabaerakonna üldkoosolek Raplas.
Vabaerakonna üldkoosolek Raplas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Vabaerakonna endine esimees Andres Herkel tunnistas, et erakond lootis, et nendega liituvad Tõnis Lukas, Indrek Tarand ja Katri Raik.

Herkel kirjutas Postimehes ilmunud arvamusloos, et Vabaerakonnas loodeti Lukase, Tarandi ja Raigi liitumist ning sellega erakonnale uue arenguimpulsi andmist. "Salamisi loodeti nii Tõnis Lukase, Indrek Tarandi kui Katri Raigi tulekule. Igaühel neist oli võimalus rakendada oma mobiliseeriv mõju Vabaerakonna kasuks, muutes sellega kogu poliitmaastiku arengut," kirjutas Herkel teisipäeval kommenteerides Vabaerakonna saatust.

Lukas kandideerib riigikogu valimistel taas Isamaa nimekirjas, Raik ja Tarand pürgivad riigikokku sotsiaaldemokraatide nimekirjas.

Herkel avaldas ka kahetsust Artur Talviku lahkumise üle Vabaerakonnast, tunnistades silmapaistvate isiksuste mõju igale erakonnale. "Raske oli ette näha, et Artur Talvik loobub demokraatlikel sisevalimistel kandideerimast, jätab oma toetajad pika ninaga ja lahkub," tõdes Herkel.

Vabaerakonna reiting jääb viimaste arvamusuuringute põhjal paari protsendi lähedale, mis on kaugelt alla riigikogusse pääsemiseks vajalikku viieprotsendist valimikünnist.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: