Kandidaatide tuntusest võidaks enim Isamaa ja SDE

Erakondade valimismeened.
Erakondade valimismeened. Autor/allikas: ERR

Kui valijatele anda ette riigikokku kandideerivate inimeste nimed, siis tõuseks enim Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna tulemus, samas näiteks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) positsioon halveneks, selgus BNS-i ja Postimehe tellitud ning Kantar Emori läbiviidud uuringust.

Kui Isamaa toetusprotsent oli kolmapäevase seisuga 9,2, siis kandidaatide nimekirja valijatele näidates tõusis see 11,8 peale. Sama oli ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) puhul, kelle toetus tõuseks 10,1 protsendilt 11,3 peale.

Samas teised erakonnad kandidaatide nimede esitamise järel kaotasid populaarsust. Nii oli EKRE toetusprotsent ilma kandidaatide nimesid esitamata kolmapäevase seisuga 21,3, kandidaatide nimekirja esitamisel kukkus see aga 18,8 peale. Reformierakonna puhul oli kukkumine 25,7-lt 24,6-ni ja Keskerakonna puhul 24,7-lt 24,5-ni.

Eesti 200 toetus oli ilma kandidaatide nimedeta 5,6 protsenti, kandidaatide nimekirja esitamise järel kukkus see aga 4,3 protsendile.

Kantar Emor küsis 14.-20. veebruarini veebiküsitluse teel kokku 1181 valimisealist Eesti kodanikku.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: