Otse kell 13: ülevaade kiire interneti kättesaadavusest Eestis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon saab tänasel avalikul istungil ülevaate tegevustest, kuidas kiire internet kõigile inimestele Eestis kättesaadavaks teha. Kell 13 algavat istungit saab otsepildis jälgida portaali ERR.ee vahendusel.

Erikomisjoni esimehe Aivar Sõerdi (Reformierakond) sõnul alustab Elektrilevi OÜ peagi valguskaabli tehnoloogial põhineva kiire interneti võrgu ehitust ning komisjon soovib firmalt põhjalikku ülevaadet ettevalmistatud internetivõrgu arendusplaanist.

"Komisjon tahab teada, millistele lähteandmetele tuginedes ning millistest põhimõtetest ja tunnustest lähtuvalt on ettevõte välja valinud piirkonnad, kus võrgu ehitus algab juba käesoleval aastal ning kus on see kavandatud hilisemale ajale," ütles Sõerd.

Lisaks soovib komisjon saada majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt ülevaadet riigieelarvest eraldatud 20 miljoni euro suuruse toetuse kasutamise kohta.

"Riigikogu on teinud ka seadusemuudatusi, mille eesmärk on olnud lairibaühenduste arendamise kiirendamine ning menetlusnõuete ja võrkude kasutuselevõtu kulude vähendamine. Küsime, kuidas on need oma eesmärki täitnud või täitmas," märkis Sõerd.

Erikomisjon on kiire interneti kättesaadavust arutanud alates 2015. aastast, mil riigikontroll avalikustas auditi "Lairibavõrgu ehk kiire interneti väljaehitamise tulemuslikkus".

Istungile on kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Eesti Linnade ja Valdade Liidu, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu, Elektrilevi OÜ, Elisa Eesti ASi, Levira ASi, Tele2 Eesti ASi, Elevi ASi, Telia Eesti ASi ning riigikontrolli esindajad.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: