Sisekaitseakadeemia rektoriks saab Marek Link

Foto: SKA

Sisekaitseakadeemia rektoriks saab senine arendusprorektor ja rektori kohusetäitja Marek Link.

Rektori konkursile laekus kaheksa avaldust, neist kvalifitseerus seitse. Valimiskomisjon esitas siseministrile kolm kandidaati ning minister Katri Raik valis neist välja 2008. aastast sisekaitseakadeemias töötava Marek Lingi.

Viimased kolm ja pool aastat arendusprorektorina tegutsenud Link asub rektori ametisse 18. veebruarist.

Ta on varem juhtinud akadeemia politseikolledži õppekeskust ning akadeemia innovaatiliste haridustehnoloogiate keskust.

2015. aastal pälvis Link sisekaitseakadeemia kõige innovaatilisema õppejõu tiitli, 2013. aastal sisekaitseakadeemia hõberisti ning 2012. aastal valisid töökaaslased ta aasta kolleegiks.

"Marek Link sai valikukomisjonis enim toetust. Olen olnud Mareki kolleeg ja jagan tema veendumusi õppijakeskse hariduse tähtsuse, õppemetoodikate täiustamise vajalikkuse ja rahvusvahelise koostöö osas," põhjendas siseminister Katri Raik oma valikut.

Sisekaitseakadeemia tegutseb hajali Eesti erinevates paikades: Tallinnas, Paikusel, Väike-Maarjas ning peatselt ka Narvas, kuhu on kavas rajada praktikakeskus.

Akadeemias töötab üle 200 inimese ja õpib üle 1000 kadeti. Akadeemia pakub õpet tolli ja maksunduse, korrektsiooni, politsei, häirekeskuse ja pääste valdkonnas.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: