ERJK ja roheliste erakond käivad võlgnevuste pärast kohut

{{1550147100000 | amCalendar}}
Rohelised protestimas Reidi tee vastu.
Rohelised protestimas Reidi tee vastu. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Tallinna halduskohus vaeb Erakond Eestimaa Rohelised kaebust erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) ettekirjutusele, milles komisjon nõuab kuu jooksul umbes 20 000 eurose võlgnevuse likvideerimist.

Roheliste kinnitusel on neil üles jäänud veel viimased võlgnevused 2011. aasta valimistest, sest aastate jooksul on võlgnevusi pidevalt vähendatud.

"Kohus läks neljapäevasel istungil üle kirjalikule menetlusele ning teeb lahendi eeldatavalt märtsikuu lõpupoole," ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu BNS-ile.

ERJK aseesimees Kaarel Tarand ütles ERR-ile, et komisjon tegi erakonnale ettekirjutuse võlgnevuste likvideerimise plaani koostamiseks, kuid rohelised vaidlustasid selle.

"Komisjon pole saanud roheliste erakonnalt finantsplaani. Saame aru, et maailm on ebaõiglane, kuid seadus kohustab komisjoni sellist plaani nõudma," sõnas Tarand.

Erakonna Eestimaa Rohelised esindajad on korduvalt kinnitanud, et tegelevad oma rahaasjade korrastamise ja võlgade likvideerimisega.

Roheliste aseesimees Aleksander Laane on öelnud, et parteil on võlad oma erakonna liikmete ees ja need saab lahendatud. "Meie põhimure on, et saaks makstud nende ettevõtete arved, kes on meile mingit teenust osutanud ja seda me teeme," kinnitas ta.

"Kui sa riigikogus ei ole, siis sa mingit raha ei saa. See raha kogumine on väga vaevaline protsess. Ja siin midagi ei ole teha - on mingisugune järjekord ja me püüame kõik ära maksta," on Laane selgitanud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: