Facebook kaitseb oma töötajaid kasutajaandmete abil

Facebook.
Facebook. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Facebook kogub oma platvormilt teavet, mis aitab tuvastada inimesi, kes ähvardavad ettevõtet või selle töötajaid, teatas sotsiaalvõrgustik neljapäeval vastuseks ajakirjandusse imbunud infole selle julgeolekutaktika kohta.

CNBC küsitles enam kui tosinat endist Facebooki turvatöötajat, kellest mõni seadis kahtluse alla selle segaselt määratletud praktika eetilisuse.

Facebooki pressiesindaja Anthony Harrisoni sõnul on ettevõttel töötajate julgeoleku tagamiseks turvameeskond ning inimeste privaatsuse tagamiseks on paigas selged reeglid. 

"Igasugused vihjed meie turvameeskonna üleastumistele on täiesti valed," lisas Harrison. 

"Nad kasutavad tööstusharu standardile vastavaid meetmeid, et hinnata ja võtta tarvitusele abinõusid meie töötajate ja firma vastu suunatud usutavate vägivallaähvarduste suhtes ning anda neist vajadusell teada õiguskaitseorganitele." 

Facebookil on pidevalt uuenev nimekiri inimestest, kellel turvameeskond peab seoses ähvardavate avaldustega silma peal hoidma," märgib CNBC.

Nõndanimetatud "BOLO" nimekirjas on ka endisi töötajaid, kelle tegevus sotsiaalmeedias on tähelepanu alla sattunud.

Facebook otsib sotsiaalvõrgustikust ähvardusi ettevõtte ja selle töötajate suhtes ning selle jälgimisnimekirja on lisatud isegi fotosid, märkis CNBC. 

Neil juhtumitel, kui ähvardused Facebooki või selle töötajate suhtes näivad usutavad, on turvameeskond suuteline nende tegijad tuvastama, kasutades sotsiaalvõrgustiku rakendustes või veebikülgedel olevaid asukohaandmeid.

Facebook on veendunud, et selle julgeolekuprotseduurid kaitsevad inimeste privaatsust ning vastavad andmekaitseseadustele ja võrgustiku kasutusreeglitele.

Usutavate ähvarduste korral töötaja vastu kasutab Facebook avalikult saadaolevaid andmeid, et kindlaks teha, kui lähedal ähvardaja on töötajale või ettevõtte kontoritele, märkis võrgustiku esindaja. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: