Tehnikaülikool otsib uurimislaevale Salme jätkuvalt raha või rakendust ({{commentsTotal}})

Uurimislaev Salme.
Uurimislaev Salme. Autor/allikas: Küllike Rooväli/Postimees/Scanpix

Tallinna Tehnikaülikool otsib jätkuvalt Eesti ainsale avamerevõimekusega uurimislaevale Salme rahalist tuge või laevale rakendust ja kui seda ei leia, hakkab kool alust müüma.

Tehnikaülikooli pressiesindaja Krõõt Nõges vastas BNS-i küsimusele Salme saatuse kohta, et praegu pole uusi arenguid.

Samas ütles veeteede ameti kommunikatsioonijuht Jane Niit, et tehnikaülikool on uurinud eri ametkondadelt, kas vastutusvaldkonades leiaks Salme mingit moodi kasutust või rakendust.

"Veeteede ameti laevastikku kuuluvad erineva otstarbega laevad: poilaevad, hüdrograafialaevad, jäämurdjad, eriotstarbelised väiksemad alused ja kaatrid. Eelnimetatud laevadega on täielikult tagatud ameti põhiülesannete täitmine ja seega uurimislaev Salme veeteede ametis rakendust ei leiaks," sõnas Niit.

Veebruari alguses ütles Krõõt Nõges, et tehnikaülikool müüb Salme, kui riik ei toeta selle ülalpidamist.

"Kahjuks on laeva ülalpidamiskulud valdavalt ülikooli kanda, mis arvestades kõrghariduse ja teaduse üldist rahastamise taset käib ülikoolile üle jõu," sõnas ta. "Oleme pöördunud oma partnerite, eelkõige keskkonna-, majandus- ja kommunikatsiooni- ning haridus- ja teadusministeeriumi poole palvega toetada laeva ülalpidamist, ent seni lahenduseta. Kui riigi tasemel laeva ülalpidamisele lahendust ei leita, on ülikool sunnitud laeva võõrandama."

Taanis ehitatud laev on tehnikaülikooli omandis alates 2006. aastast. Pärast ümberehitust on Salme alates 2009. aastast kasutusel uurimislaevana, tagades erinevate riiklike ja uurimisasutuste vajaduse mereuuringuteks.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: