Briti kaitseminister lubab suurendada sõjalist kohalolekut Arktikas

Prints Harry külastas Briti mereväelasi Bardufossi baasis eelmisel nädalal.
Prints Harry külastas Briti mereväelasi Bardufossi baasis eelmisel nädalal. Autor/allikas: NTB / Scanpix

Suurbritannia kavatseb suurendada oma sõjalisi jõude Arktikas, et kaitsta NATO põhjatiiba Venemaast lähtuva ohu eest, ütles Briti kaitseminister Gavin Williamson.

"Uute väljakutsete valguses me suurendame valvsust, olgu see meie oskuste lihvimine nullist madalamatel temperatuuridel, Norra taoliste ammuste liitlaste kogemuste ülevõtmine või allveelaevaohu seiramine lennukitega Poseidon," tsiteeris ajaleht Daily Telegraph kaitseministri avaldust Põhja-Norras Bardufossi mereväebaasis, mida Briti väed kasutavad.

Williamson märkis, et Suurbritannia ja Norra asusid täitma kümneaastast koostöökava. Selle käigus läbib iga aasta rohkem kui tuhat Briti sõdurit väljaõppe koos Norra ametivendadega.

Ta ütles ka, et tulevast aastast alustavad Arktikas patrullimist Briti õhujõudude uued allveelaevaseirelennukid P-8 Poseidon, et seista vastu Vene allveelaevade tegevusele, mis lehe sõnul tähendab "naasmist külma sõja tasemele".

"On raske uskuda, et Venemaa Arktikasse paigutatava sõjalise võimekuse haare ja ulatus on mõeldud üksi kaitseotstarbeks," sõnas Briti kaitseminister.

Williamsoni sõnul on Vene allveelaevastiku tegevus Atlandil kümnekordistunud ja 2017 saatis Briti laevastik 33 Vene laeva, mis lähenesid Suurbritannia territoriaalvetele, kui 2010. aastal oli sarnaseid juhte vaid üks.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax - Baltic News Service

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: