Piret Mürk-Dubout lahkub lennujaamast Tallinki juhatusse ({{commentsTotal}})

{{1550820840000 | amCalendar}}
Piret Mürk-Dubout.
Piret Mürk-Dubout. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallink Grupi juhatuse esimehe Paavo Nõgene ettepanekul kinnitas ettevõtte nõukogu juhatuse uue liikmena alates 15. aprillist ametisse Piret Mürk-Dubout, kes praegu juhib Tallinna lennujaama.

Samas rahuldas ettevõtte nõukogu senise juhatuse liikme Andres Hundi palve ta juhatusest tagasi kutsuda. Andres Hundi volitused lõpevad 26. veebruaril, teatas ettevõte börsile.

Alates 15. aprillist tegutseb Tallink Grupi juhatus Paavo Nõgene juhtimisel viieliikmelises koosseisus, kuhu kuuluvad lisaks juhatuse esimehele Lembit Kitter, Kadri Land, Harri Hanschmidt ja Piret Mürk-Dubout.

Tallink Grupi juhatuse liikmena hakkab Mürk-Dubout vastutama kontserni müügi ja turunduse, korporatiivse kaubamärgi, Tallink Duty Free, pardateenuste ning vastutustundliku ettevõtluse valdkondade eest. Tema volitused kehtivad kolm aastat.

Mürk-Dubout omab pikaaegset rahvusvahelist kogemust müügi ja turunduse valdkonnas ning ettevõtete juhtimises. Alates 2016. aastast oli ta Tallinna Lennujaam AS-i juhatuse esimees.

Enne Tallinna lennujaama juhiks saamist töötas Mürk-Dubout juhtivatel ametikohtadel Telia Company ettevõtetes ja selle eelkäijate juures. Mürk-Dubout on olnud ka avalike suhete ja sisekommunikatsiooni juht siseministeeriumis, töötanud PR-firmas Hill & Knowlton ning olnud ajakirjanik nii CNN-is kui ETV-s.

Mürk-Dubout omab ärijuhtimise magistrikraadi (MBA) Estonian Business Schoolist (EBS), diplomit õigusteaduse valdkonnas Tartu Ülikoolist ning meedia ja kommunikatsiooni magistrikraadi Tartu Ülikoolist.

"Minu sooviks oli Tallinki juhatust täiendada rahvusvahelise müügi ja turunduse taustaga inimesega, kellel oleks töökogemus ka väljaspool Eestit. Lisaks pikaaegsele kogemusele Eesti telekommunikatsioonisektoris on Piret töötanud ka Telia asepresidendina Rootsis, vastutades 18 riigi strateegilise tegevuse eest," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene oma valikut põhjendades.

Nõgene sõnul otsustas Andres Hunt pärast pikki aastaid Tallink Grupist lahkuda ja kaaluda uusi võimalusi.

"Andres Hunt esitas sellekohase avalduse, et ta soovib lahkuda ja eks börsiettevõttes paraku uudised näivadki ootamatud, sest börsiettevõtted saavad otsustest teatada siis, kui need on tehtud ja Andres Hundi soov lahkuda 26. veebruarist oli kirjas tema avalduses ja nõukogu selle niisugusena ka rahuldas," kommenteeris Nõgene ERR-ile, miks muutus nii lühikese etteteatamisajaga tehakse.

"Andres Hunt ja Janek Stalmeister, kes on nüüd viimase kuu jooksul juhatusest lahkunud, on Tallinkisse panustanud üle 20 aasta. On ilmselge, et selle pika perioodi jooksul inimestel tekib huvi ilmselt võtta mõningane paus ja vaadata välja uusi väljakutseid ja minul kui uuel juhatuse esimehel andis see tegelikult võimaluse luua oma meeskond, kellega Tallinkit edasi juhtida ja kellega Tallinkit edasi arendada," lisas Nõgene.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: