Video ja fotod: kaitsejõudude paraad Vabaduse väljakul

{{1550999220000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tallinnas peetud vabariigi 101. aastapäeva paraadist võttis osa üle 900 vormikandja nii Eestist kui liitlasriikidest.

Paraadi võttis vastu president Kersti Kaljulaid ning juhatas kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Paraadil olid esindatud on kõik väeliigid, kaitseväe ühendatud õppeasutused, Balti kaitsekolledž, sõjaväepolitsei vahipataljon, küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus, erioperatsioonide väejuhatus, Kaitseliidu Tallinna malev ning Naiskodukaitse. Samuti osalesid paraadil sisekaitseakadeemia kadetid.

Liitlastest oli paraadil esindatud Saksamaa, Taani, Prantsusmaa, Läti, Leedu, Poola ja Ameerika Ühendriikide liputoimkonnad. Samuti osalesid paraadil NATO Eesti lahingugruppi kuuluvad Ühendkuningriigi ja Belgia üksused ning Ameerika Ühendriikide merejalaväelaste üksus.

Paraadil nägi ka Ühendkuningriigi tanki Challenger, liikursuurtükki AS90 ja Belgia jalaväe lahingumasinat Piranha. Lennukite ülelendu ebasoodsa ilma tõttu ei toimunud.

Paraadil oli külalisena ka USA Euroopa vägede peaplaneerija kindralmajor David Julazadeh, kes valmistab ette ühistegevust USA, Soome ja Rootsi vahel. Kindralamjor lendabki Eestist edasi Soome ja Rootsi, kus külastab ka Gotlandi sõjaväebaasi.

"Tulemas on BaltOps, mis toimub juunis. Selles osalevad meilt peamiselt mereväelased. See on suur USA ja NATO kahepoolne õppus," ütles ta "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael, Vahur Lauri

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: