Tarand arutaks nüüd meelsasti europarlamenti kandideerimist

Indrek Tarand otsestuudios
Indrek Tarand otsestuudios Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Sotsiaaldemokraatide nimekirjas Pärnumaal 1057 häält saanud Indrek Tarand ütles, et kui talle tehtaks vastav ettepanek, siis arutaks ta meelsasti Euroopa Parlamenti kandideerimist.

"Kui selline ettepanek tehtakse, siis kindlasti arutan. Meelsasti arutan. Siin on natuke teine asi. Et kui me oma riigikogu valime, siis need on mõnevõrra teised küsimused. Euroopa Parlamendi osas on mul lihtsalt nii palju kompetentsi, et ühel või teisel viisil see peab ju väljenduma. Seda pole mõtet võib-olla niisama kirstu tõsta," ütles Tarand ERR-ile.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski on öeldnud, et sotside esinumber Euroopa Parlamendi valimistel on Marina Kaljurand.

Oma kesist valimistulemust kommenteeris Tarand sellega, et see piirkond on EKRE kants.

"Selles mõttes võib alati nuriseda. Eks see erakonna juhatus lootis, et tuleb ka mandaat, see jäi küll nüüd saamata. Aga teisest küljest, kui nullist tulla neljakohalise numbri peale, siis see ei ole ka kõige lootusetum. Ehk annab märku, et on midagi ka tehtud. Kui me vaatame üldse seda häältejaotust ringkondade piires, siis me näeme, et Pärnu maakond koos Kagu-Eesti maakondadega olid ikkagi täiesti tuntavalt EKRE kants," lausus Tarand.

Sotsiaaldemokraatid jäid võrreldes eelmise riigikoguga ilma viiest mandaadist, saades tulemuseks 10 kohta.

"Kui kodanikud on oma otsused teinud ja igalühel on oma individuaalne hääl ja need summeeritakse, siis nii lihtsalt on. See ongi demokraatia võlu ja valu. Ilmselt loodeti rohkemat. Niisugustes valimiseelsetes väljaütlemistes kõik loodavad rohkemat. Mõnikord me näeme ju ka seda, et kui erakondade liidrite soovitud kohad liita, siis tuleb riigikogu peaaegu 200-kohaline. Aga ma arvan, et midagi väga traagilist ka ei ole. On naaberriikides Lätis ja Rootsis täpselt samasugused probleemid ühiskonnas," kommenteeris Tarand.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: