Sotsid avalikustasid europarlamendi valimiste kandidaadid

Marina Kaljurand ja Katri Raik pürgivad Euroopa parlamenti.
Marina Kaljurand ja Katri Raik pürgivad Euroopa parlamenti. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna kandidaatideks Euroopa parlamendi valimistel pürgivad Marina Kaljurand, Ivari Padar, Sven Mikser, Monika Haukanõmm, Silver Meikar, Marianne Mikko, Eiki Nestor, Katri Raik, Tanel Talve, Triin Toomesaar ja Indrek Tarand. Sisevalimistel jäävad 11 kandidaadist sõelale üheksa.

Sisevalimiste käigus selgub Sotsiaaldemokraatliku Erakonna valimisnimekiri koos kandidaatide järjestusega. Kuivõrd uue korra järgi saab üles seada üheksa kandidaati, peavad sisevalimised toodud nimekirjast välja praakima kaks. Sotside valimisnimekiri saab lõplikult paika 5. aprillil, mil Tallinnas tuleb kokku erakonna valimiskogu.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski on teinud ettepaneku, et sotsiaaldemokraatide valimisnimekirja võiks vedada suursaadik ja diplomaat Marina Kaljurand, kes oli ka sotside edukaim häältetooja äsja lõppenud riigikogu valimistel.

"Marina on meie rahvast alati väärikalt ja tulemuslikult esindanud, olgu suursaadikuna keerulisel pronksiöö ajal Moskvas või ka hiljem Washingtonis, kus ta esimese tööülesandena avas Eesti kooli," ütles Ossinovski.

Aprilli alguses Tallinna Ülikooli kogunev sotsiaaldemokraatide valimiskogu kinnitab valimisnimekirja kõrval ka erakonna valimistele suunatud manifesti. Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 26. mail.

Teistest erakondadest on oma kandidaadid Euroopa parlamendi valimistel välja öelnud Reformierakond, kelle nimekirja veavad Andrus Ansip, Taavi Rõivas ja Urmas Paet.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: