Toom: Gräzin peab kandideerimiseks leidma Keskerakonnast enda esitaja

Yana Toom.
Yana Toom. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kui endine reformierakondlane Igor Gräzin tahab kandideerida Euroopa Parlamenti Keskerakonna nimekirjas, peab ta selleks leidma mõne allorganisatsiooni, kes ta esitab, ütles Keskerakonna juhatuse liige ja eurosaadik Yana Toom.

"Keskerakonnas ei esita kandidaate üksikisikuid, vaid piirkonnad, kogud ja nii edasi. Nii, et kui mõni kogu võtab vedu ja esitab Gräzini, siis me menetleme," ütles Toom neljapäeval ERR-ile.

Reformierakonna asendusliikmena Euroopa Parlamenti pääsenud Gräzin teatas neljapäeval, et kandideerib suure tõenäosusega mai lõpus toimuvatel valimistel europarlamenti Keskerakonna nimekirjas.

Toom märkis, et Gräzin, peab vaeva nägema, et mõni Keskerakonna allorganisatsioon teda esitaks.

"Siis ta peab pingutama, et keegi seda ikka teeks. Minu teada täna seda pole veel juhtunud. Et ei ole nii, et inimene tuleb, koputab uksele ja teatab, et teate, ma nüüd kandideerin teiega. Päris nii see asi ikka ei käi," rääkis Toom.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ütles ERR-ile, et lisaks allorganisatsioonide juhatustele saab kandidaate esitada ka erakonna juhatus. "Kindlasti leidub inimesi ka juhatuses, kes tema kandidatuuri võivad üles seada," rääkis Korb.

Keskerakonna juhatus käivitas kandidaatide esitamise Euroopa Parlamenti nädala algul, esitamise tähtaeg on 23. märtsil. Pärast seda arutab kandidaatide nimekirja Keskerakonna juhatus ning nimekirja kinnitab erakonna volikogu 30. märtsil.

Toom ütles, et tema esitamise vastu on huvi tundnud Keskerakonna naiskogu KENA.

Euroopa Parlamendi kandidaatide registreerimiseks esitamine lõppeb vabariigi valimiskomisjonis 6. aprillil.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 26. mail.

Kui Ühendkuningriik selleks ajaks Euroopa Liidust lahkub, saab Eesti Europarlamenti seitse kohta, mis tähendab, et erakonnad saavad esitada kuni üheksaliikmelise kandidaatide nimekirja.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: