Eesti Energia hakkas Läti koduklientidele elektrit müüma

Enefit Läti kodukliendi segmendi juht Martins Vancans.
Enefit Läti kodukliendi segmendi juht Martins Vancans. Autor/allikas: Eesti Energia

Eesti Energia müüb koduklientidele elektrit nüüd ka Lätis, mis on Eesti, Soome ja Rootsi kõrval ettevõtte neljas turg eraklientidele.

Eesti Energia tegutseb Läti äriklienditurul Enefit brändi all juba 2006. aastast ning on saavutanud selle ajaga turul teise positsiooni nii elektri- kui ka gaasimüüjana, teatas Eesti Energia pressiesindaja Priit Luts. 

Eesti Energia kontserni kliendikogemuse direktor Jüri Teemant ütles, et Enefit on brändina Lätis juba praegu tuntud ning nüüd astub ettevõte sammu edasi. 

"Pikas plaanis on meie eesmärk saavutada 10-protsendiline turuosa ning tekitada tõelist konkurentsi," lisas Teemant. 

Jaanuarikuine Norstati uuring näitas, et kolmandik küsitletud Läti kodumajapidamistest pole oma praeguse elektrimüüjaga rahul ja 45 protsenti kaalub elektrimüüja vahetamist korra aastas. Ometi vahetab reaalselt elektrimüüjat aasta jooksul vaid kuus protsenti Läti majapidamistest, seda peamiselt heade alternatiivide puudumise tõttu.

Enefit lubab oma Läti klientidele pakkuda selget hinnakujundust, mis ei sisalda lisatasusid ega varjatud trahve. Kliendid saavad valida fikseeritud elektrihinnaga paketi ja börsihinnaga dünaamilise paketi vahel.

Lisaks on Enefit Lätis esimene elektrimüüja, kes pakub koduklientidele ka Rohelist Energiat, päikesepaneelide paigaldust ja finantseerimist, elektriseadmete kindlustust ning tarbimisajalugu kuvavat mobiilirakendust.

Läti kodukliendi turule sisenemine on osa Eesti Energia strateegilisest eesmärgist kasvada Baltikumi elektrimüüjast Läänemere piirkonna energiamüüjaks ja energiateenuste pakkujaks.

Praegu tegutseb Eesti Energia energiamüüjana lisaks Eestile ja Lätile veel Leedus, Poolas, Soomes ja Rootsis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: