Briti keskpank hoiatas üleeuroopaliste finantsohtude eest

Ühenaelane ja üheeurone.
Ühenaelane ja üheeurone. Autor/allikas: Daniel Sorabji/AFP Photo/Scanpix

Euroopa finantssüsteem on silmitsi potentsiaalsete ohtudega oma stabiilsusele, mis tulenevad leppeta Brexitist, hoiatas Briti keskpank teisipäeval.

Ühendkuningriigi lahkumisele Euroopa Liidust on jäänud vaid 24 päeva ja Briti keskpanga teatel on firmad ja inimesed nii Euroopas kui Ühendkuningriigis sellele haavatavad.

Keskpanga teatel käivitati Euroopa Keskpangaga (ECB) vahetustehingute liin, millega vahetatakse eurosid Briti naelsterlingite vastu.

"Piiriüleste teenuste osaline häire on võimalik ja Euroopa Liidu ametivõimude täiendavate sammude puudumisel on finantsstabiilsusele jätkuvalt võimalikke ohte," hoiatas Briti keskpank 26. veebruari rahapoliitika istungi protokollis.

"Kuigi need mõjutaksid peamiselt Euroopa Liidu majapidamisi ja firmasid, võivad need mõjutada ka ÜK-d viisidel, mida ei saa täielikult ennustada ega maandada," lisati protokollis.

Keskpank teatas ka, et suurendab veelgi rahalaenude kättesaadavust pankade jaoks.

Kui möödunud nädalal teatati, et turuüleste naelas vääringustatud laenude tihedust suurendatakse Brexiti paiku kuult nädalale, siis nüüd tehakse seda ka eurodes vääringustatud laenudega.

"Rahapoliitika nõukogu tervitab panga otsust suurendada sterlingi likviidsusoperatsioone ja alustada nädalast likviidsusvahendit eurodes, koos juba eksisteeriva nädalase dollari likviidsusvahendiga," teatas keskpank.

ECB teatas, et Briti keskpanga euro likviidsusvahend on "arukas ja ettevaatlik samm", mis on mõeldud majapidimisi ja firmasid teenindavate turgude sujuva toimimise toetamiseks.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: