Reutersi uuring: Euroopa Keskpanga järgmiseks juhiks saab Liikanen

Erkki Liikanen.
Erkki Liikanen. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Uudisteagentuur Reuters tegi küsitluse 50 juhtiva majandusteadlase seas, et uurida, keda nad peavad kõige tõenäolisemaks järgmiseks Euroopa Keskpanga (ECB) presidendiks ja keda nad ise sellel ametikohal eelistaksid.

Euroopa Keskpanga itaallasest juht Mario Draghi astub ametist tagasi 2019. aasta oktoobris ning juba pikemat aega on meedias spekuleeritud selle üle, kes võiks olla tema mantlipärijaks.

Reutersi küsimustele vastanud majandusteadlaste seas peetakse parimaks võimalikuks kandidaadiks prantslasest ECB juhatuse liiget Benoît Cœuré'd.

Samas peavad küsitluses osalenud kõige tõenäolisemaks ECB järgmiseks juhiks hoopis Soome keskpanga endist presidenti Erkki Liikaneni.

Euroopa Keskpanga järgmise presidendi otsimine saab tegeliku hoo sisse pärast mai lõpus toimuvaid Euroopa Parlamendi valimisi ning see protsess saab olema osa laiemast arutelust Euroopa Liidu peamiste ametikohtade teemal.

Kuigi nii Prantsusmaal kui ka Saksamaal on ECB juhiks välja käia tugev kandidaat, võib just päritoluriik saada kaalukeeleks ning anda võimaluse mingile kolmandale kandidaadile väiksemast liikmesriigist.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: