Euroopa Keskpank lõpetab raha trükkimiseks nimetatava varaostuprogrammi

{{1544707260000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Euroopa Keskpank (EKP) kinnitas neljapäeval, et jaanuarist lõpeb ulatuslik võlakirjade kokkuostmise programm, mida on nimetatud ka raha trükkimiseks.

Varaostukava raames tehtavad netovaraostud lõpetab keskpank 2018. aasta detsembris, teatas Eesti Pank.

"Aktuaalse kaamera" teatel ei olnud keskpanga otsus üllatav. Tänavu oktoobris vähendati selle programmi mahtu poole võrra ehk 15 miljardile eurole kuus.. Samas intressimäärasid Euroopa Keskpanga nõukogu kohtumisel ei muutnud. Laeuintressid on praegu rekordmadalal ning see on säästnud raha ka Eesti laenu- ja liisinguklientidele.

Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi ütles, et vähemalt järgmise aasta suveni intressid ei muutu.

Põhiliste refinantseerimisoperatsioonide intressimääraks on jätkuvalt 0,00 protsenti, laenamise püsivõimaluse intressimäär on 0,25 protsenti ning hoiustamise püsivõimaluse intressimäär −0,40 protsenti.

Keskpank langetas euroala majanduskasvuprognoosi

Euroopa Keskpank langetas ebakindlusele viidates euroala tänavuse majanduse kasvuprognoosi kahelt protsendilt 1,9 protsendile.

Tuleva aasta kasvuprognoos langetati 1,9 protsendilt 1,8 protsendile. 2020. aastaks prognoositakse kasvuks endiselt 1,7 protsenti ja 2021. peaks kasv aeglustuma 1,5 protsendile, ütles keskpanga president Mario Draghi.

Inflatsioon peaks sel aastal aeglustuma 1,6 protsendile, enne kiirenemist 1,8 protsendini 2021. aastal. 2020. aasta inflatsiooniväljavaade jäeti 1,7 protsendi juurde.

Draghi ütles keskpanga nõukogu istungi järgsel pressikonverentsil, et euroala majanduse riskid on endiselt tasakaalustatud, kuid tulenevalt majanduslikust ja poliitilisest ebakindlusest Euroopa Liidus ja mujal maailmas muutumas pigem negatiivseteks.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: