Meedia nägi Draghi kõnes stiimulite jätkumist

Euroopa Keskpanga president Mario Draghi europarlamendis.
Euroopa Keskpanga president Mario Draghi europarlamendis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa Keskpanga (ECB) president Mario Draghi nentis teisipäeval Euroopa Parlamendis kõneldes, et Euroopa Liidu majandus pole siiski nii tugevas seisus kui varem eeldati ja vajab seetõttu finantspoliitiliste stiimulite lahkumist.

Mõned väljaanded, näiteks Axios, lugesid kõnest välja vihjeid, et isegi varaostuprogramm võib mingitel tingimustel jätkuda.

Draghi selgitas, et eurotsooni taastumise peamiseks mootoriks on olnud kodumaine majandus, kuid viimase aja majanduslikud arengud on olnud prognoositust nõrgemad ja seda eelkõige globaalsete tegurite tõttu. Seega pole tema sõnul põhjust enesega rahuloluks ning eurotsoon vajab endiselt märkimisväärsel hulgal rahanduspoliitilisi stiimuleid.

ECB andis eelmisel kuul teada, et loobub jaanuaris raha trükkimiseks nimetatud varaostuprogrammist.

Saksamaa viimase viie aasta madalaim majanduskasv, millest käesoleval nädalal teada anti, ning viimastel kuudel laekunud murelikuks tegevad teated Itaaliast, Suurbritanniast, Prantsusmaalt ja Hispaaniast on tugevdanud muljet, et EL-i majandus pole nii tugeval pinnal kui näiteks möödunud aasta juunis arvati.

Draghi rõhutas oma sõnavõtus Brexitist ja Hiina majanduse jahtumisest tulenevaid riske.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: