Hilisöistelt lendudelt saabujad trammile loota ei saa

Tramm nr 4 Tallinna lennujaamas.
Tramm nr 4 Tallinna lennujaamas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linn ei plaani panna Tallinna Lennujaamast väljuma tramme nii, et sellega saaksid koju sõita ka hilisöistelt lendudelt saabuvad reisijad.

Linnavolinik Mart Luik (Isamaa) küsis abilinnapea Kalle Klandorfile esitatud arupärimises, miks pole tramm nr 4 sõidugraafiku koostamisel arvestatud hiliste lendude saabumisaegadega.

"Viimased trammid väljuvad Lennujaamast vahetult peale keskööd, samas kui mitmed hilised lennud (Varssavi, Kopenhaagen, Helsinki) maanduvad Tallinnas peale viimase trammi väljumist. Miks puudub neil reisijatel võimalus kasutada Lennujaama trammi? Miks pole tramm nr 4 graafiku koostamisel arvestatud ajavaruga, et pakkuda transporti ka hilinevate lendude reisijatele?" küsis Luik.

Abilinnapea Kalle Klandorf ütleb oma kirjalikus vastuses, et ühistranspordi töö planeerimine toimub lähtuvalt sõidunõudlusest, mis on aluseks ka trammiliini nr 4 sõidugraafiku koostamisel.

"Tallinna transpordiameti poolt läbi viidud viimased sõitjate loenduste tulemused näitavad, et kehtivates sõiduplaanides peale südaööd Lennujaama peatusest toimuvatel väljumistel on liini nr 4 trammides nädala jooksul vaid üksikud sõitjad," vastas Klandorf ja lisas, et paljudel kordadel väljub tramm sootuks tühjalt.

Lisaks tuleb Klandorfi sõnul trammiliinide sõidugraafikute koostamisel arvestada asjaoluga, et kell 01.00-04.00 on Tallinna Linnatranspordi AS-i trammiteenistuse infrastruktuuri osakonnal ainus aeg, mil on võimalik teha kontaktliini ja trammi rööbastee hooldus- ja remonttöid.

"Samuti on see aeg vajalik linna avariiteenistuse ja erinevate ettevõtete (nt Tallinna Vesi) jaoks, kes saavad sel ajal teha avariitöid trammiteel, mis nõuavad kontaktliini pingetuks tegemist. Eeltoodust lähtuvalt ei ole võimalik trammiliini nr 4 sõidugraafiku koostamisel arvestada kõigi peale südaööd saabuvate ega ka erandkorras hilinevate lennukitega," tunnistas Klandorf.

Kõige hilisem tramm väljub Lennujaama peatusest kell 00.45, kuid see sõidab lühendatud marsruudil ehk viimane peatus on Vineeri. Tondile sõitev viimane tramm väljub Lennujaama peatusest täpselt südaööl. Näiteks sel neljapäeval saabub Helsingi lend kell 00.20, Varssavi lend 01.25 ja Kopenhaageni lend kell 01.25.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: