Ilm pendeldab talvise ja kevadise vahel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eesti ilm on eriline ja muutub lähipäeval kiiresti talvest kevadeks ja vastupidi.

Pilvede liikumise järgi on näha, kuidas võimas pilvemass alustas kolmapäeval Lääne-Euroopast teed kirde suunas ning lükkas Eesti kohalt selge taevaga karge kõrgrõhkkonna Venemaa sisealadele.

Pilvi liigutav madalrõhkkond jõudis reedel ise Põhjamerele ning on võtnud suuna Skandinaaviale. Pöörisega seotud sadu jõudis täna Eesti kohale: ühes sajuga saabus siia Kesk-Euroopast soe õhumass ning ilm läks sulale.

Eeloleval ööl liigub madalrõhkkond Põhjamerelt Lõuna-Skandinaavia kohale ning sellega seotud vihma- ja lörtsisadu levib Eestist kirdesse. Seejärel saame sajust puhkust. Ennelõuna peaks märtsipäikese abil kevadetunnet süvendama ning soojas õhumassis kerkib temperatuur paljudes kohtades üle viie kraadi.

Tuul püsib madalrõhkkonna läheduses aga üsna tugev. Pärastlõunasel ajal liigub tsüklon Põhjalahele: Eestis läheb ilm pilve ning merelt saabub uus sajuala vihmana.

Õhtul jõuab Eestisse tsükloni tagalast kaarega juba külmemat õhku ning vihma sekka võib tulla ka lörtsi. Laupäeval liigub pööris üle Soome Karjala suunas: meile tuleb külma õhku juurde: sadu muutub valgeks ja torm kogub tuure.

Eelolev öö algab Eestis vihma- ja lörtsisajuga. Pärast keskööd pilvkate hõreneb ja sadu lakkab. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-12, rannikul puhanguti 14-17 m/s. Õhutemperatuur on nullist nelja soojakraadini. Hommik on muutliku pilvisusega ning olulise sajuta. Tugev tuul puhub valdavalt edelast.

Päev on pilves selgimistega. Keskpäeval sajab vihma kohati, pärastlõunal laialdasemalt ning õhtu poole võib sekka tulla ka lörtsi. Puhub lõuna- ja edelatuul 6-12, rannikul puhanguti 15-20 m/s. Sooja tuleb 3-9 kraadi.

Laupäeval on meie ilmakujundaja sama, aga ilm hoopis teine. Üle Soome Karjala suunas liikuva madalrõhkkonna tagalast kaardub siia kiirelt külma õhku: sadu muutub valgeks, tuul tugevneb veel ning ilm on tuisune. Keset päeva saame sajust puhata, õhtu poole saabub edelast uus sajuala.

Õhutemperatuur pendeldab null kraadi ümber ning olukord teedel on kindlasti halb. Pühapäeval püsime eemalduva madalrõhuala servas, kus tuul küll rahuneb, kuid merelt lisandub niiskust: praeguse seisuga sajab enam Lõuna-Eestis. Öösel valitsevad miinuskraadid, päeval esineb enam nullkraadi lähedast õhutemperatuuri, õhtu toob aga kiirema külmenemise.

Uue nädala alguses läheb kuivemaks ja külmemaks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: