Noorte naiste huvi kaitseväes teenimise vastu kasvab ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Noorte naiste hulgas on kasvanud huvi kaitseväes teenimise vastu. Pärnus toimunud infopäevale kogunes mitukümmend noort, kes peavad plaani ajateenistus läbi teha ja hiljemgi oma elu kaitseväega siduda.

Kaitseliidu Pärnumaa maleva staabi saali kogunenud tüdrukutele rääkis elust kaitseväes Pauliine Nettan, kes läks vabatahtlikult ajateenistusse kaheksa aasta eest ja on siiani jäänud kaitseväega seotuks, vahendas "Aktuaalne kaamera"-

Tüdrukud julgesid temalt küsida ka selliseid küsimusi, mis meessoost esinejalt oleksid ehk küsimata jäänud. Kui Pauliine Nettan Tapale aega teenima läks, oli seal peale tema vaid üks tüdruk.

"Ma läksin kõrgema sõjakooli katsetele ja seal öeldi, et ma pean kõigepealt läbima ajateenistuse. Kuna ma peale gümnaasiumi lõppu ei teadnud, mida teha, siis kaitsevägi tundus huvitav. See oli pigem spontaanne otsus, aga ma ei ole pidanud siiamaani kahetsema," kinnitas pioneeripataljoni kursuseülem leitnant Pauliine Nettan.

Nagu selgub kaitseministeeriumi sotsiaalala nõuniku Andres Siplase jutust, on naiste huvi kaitseväeteenistuse vastu aasta-aastalt kasvanud.

"Ajateenijatest on sel aastal planeeritud 108 tüdruku sissevõtmine. Eelmistel aastatel oli see määr 30, me tegime nüüd kolmekordse kasvu," rääkis Siplane.

"See number kasvab. Tüdrukutel on suur huvi ja saame tõenäoliselt palju kõrgema arvu kui eelmistel aastatel. Ja nähes, kui suur huvi on, ilmselt see 108 läheb paari aasta jooksul ka lõhki," lisas ta.

Oli tüdrukuid, kellel oli otsus ajateenistusse minna juba tehtud.

Agne: "See huvitab mind väga, tahaks tulevikus minna kõrgemasse sõjakooli," ütles Agne.

"Mul on ka praegu see, et tahaks minna ja käia kõigepealt kaitseväe läbi," ütles Kirsika.

"Mul on mitmed sõbrad seal, vend on seal. Nad on hästi palju positiivseid kogemusi rääkinud selle kohta. Lisaks, mul on tulevikus plaanis minna sisekaitseakadeemiasse õppima, nii et kaitseväe läbimine tuleks igati kasuks," rääkis Piibe.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: