Meedia: Alžeeria president Bouteflika naasis kodumaale

Autokolonn 10. märtsil Alžiiris, väidetavalt oli ühes autodest ka Alzeeria president Abdelaziz Bouteflika.
Autokolonn 10. märtsil Alžiiris, väidetavalt oli ühes autodest ka Alzeeria president Abdelaziz Bouteflika. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Lennuk, mille pardal oli Genfis ravil viibinud Alžeeria president Abdelaziz Bouteflika, maandus pühapäeval pealinnas Alžiirist lõunas asuvas Boufariki sõjaväebaasis, teatas ajakirjandus.

2013. aastal insuldi saanud Bouteflikat on avalikkuse ees harva nähtud. Veebruari lõpus sõitis ta Šveitsi, valitsuse sõnul arstlikule läbivaatusele.

Kaks päeva varem algasid suured meeleavaldused tema soovi vastu põdurast tervisest hoolimata viiendat ametiaega püüelda.

82-aastane Bouteflika lubas, et kui ta 18. aprillil tagasi valitakse, ei jää ta ametiaja lõpuni riigipeaks, vaid korraldab ennetähtaegsed valimised.

Meeleavaldajad pole aga selle lubadusega rahule jäänud.

Laupäeval massimeeleavaldused jätkusid

Laupäeval avaldasid Alžeerias avaldasid meelt kümned tuhanded inimesed.

Pealinnas Alžiiris kogunes rahvahulk Peapostkontori väljakule.

Julgeolekujõud jälgisid meeleavaldust ja valmis oli pandud ka veekahur, kuid üritus kulges alguses rahumeelselt. Hiljem lasti siiski käiku pisargaas ja heligranaadid, kui osa meeleavaldajatest üritas tungida läbi politseitõkete, mis takistasid teed presidendipalee juurde.

Meeleavaldajad läksid pimeduse saabudes enamuses laiali peale mõnede noorterühmade.

Protestimarss kulges üldiselt siiski rahumeelses õhkkonnas ja paljud olid kaasa võtnud lapsed.

Suured rahvahulgad tulid tänavatele ka suuruselt teises ja kolmandas linnas Oranis ja Constantine´is.

82-aastane Bouteflika on Alžeerias võimul 1999. aastast, kuid pärast 2013. aasta insulti on teda avalikkuse ees näha aruharva.

Viisteist opositsioonierakonda ja neli ametiühingut kiitsid neljapäevaõhtusel kohtumisel protestiliikumist ja kritiseerisid valitsuse kangekaelset võimu külge klammerdumist.

Protestijad kutsuvad üldstreigile, kui valitsus järele ei anna.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: