"Välisilm": Alžeerias käärib üha rohkem

Foto: SIPA/Scanpix

Alžeerias käärib üha rohkem, sest rahvas ei taha 1999. aastast riiki juhtinud president Abdelaziz Bouteflikat enam presidendina näha. 22. veebruarist kestnud presidendivastased meeleavaldused muutusid eelmisel esmaspäeval aga rõõmupeoks.

Täpselt nädal tagasi rõõmustasid alžeerlased, sest president Abdelaziz Bouteflika otsustas ümber ja ei kandideeri viiendaks ametiajaks korda riigipeaks.

Peaaegu kolm nädalat kestnud protestid tema taaskordse kandideerimise vastu muutusid üha häälekamaks seda enam, et ka president ise ei olnud riigis, vaid taas kord välismaal tervisekontrollis. 82-aastase liidri nõrk füüsis pärast rabandust on üks peamistest põhjustest, miks ta viimased aastad on olnud avalikkuse ees nii vähe kui võimalik.

Kandideerimisest loobumise kõrval kasutas ta poliittehnilist võtet ja vahetas välja peaministri, kuid paljude arvates jääb nendest sammudest väheks.

Eelmisel esmaspäeval tegi presidendi kantselei veel mitu avaldust - aprilliks kavandatud presidendivalimised lükatakse määramata ajaks edasi. Uus põhiseadus pannakse referendumile. Tulevad uued poliitilised ja majanduslikud reformid. Vahepeal juba vaibunud protestituul tõusis nädala lõpuks taas, sest meeleavaldajatele ei soovi valimiste edasilükkamist.

"Välisilma" stuudios kommenteeris olukorda Alžeerias arabist Kadri Jõgi.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: