Sig Sauer ei saanud riigihanke vaidlustuskomisjonist õigust

Foto: Sig Sauer

Riigihangete vaidlustuskomisjon jättis Eesti kaitseväele ja politseile automaattulirelvade pakkumise vaidluses Šveitsi relvatootja Sig Sauer kaebuse rahuldamata.

Vaidlustuskomisjon tegi otsuse teatavaks esmaspäeval ja edastas selle kõikidele osapooltele. Sig Sauer võib otsuse kohtus vaidlustada kümne päeva jooksul.

Riigihangete vaidlustuskomisjonis käis juba mitmendal ringil kaitseväele ja politseile automaatide ostmise hange, sest hankel osalenud relvatootja Sig Sauer ja tema Eesti esindajad vaidlustasid Lewis Machine and Tool Company (LMT) võidu.

Kaitseinvesteeringute keskus valis detsembris 16 000 automaadi ostmiseks välja LMT 22 miljoni euro suuruse pakkumise. Sig Sauer vaidlustas selle ning vaidlustuskomisjon tunnistas otsuse jaanuaris kehtetuks.

Kuna kaitseinvesteeringute keskus tegi LMT kohta uue positiivse otsuse, vaidlustas Sig Sauer selle uuesti.

Komisjoni jaaruaris toimunud istungil arutleti peaasjalikult selle üle, kas enne võitja lõplikku kinnitamist toimunud LMT relvade testimisel purunenud kaba ja sihik on oma olemuselt relva need osad, mis poleks tohtinud puruneda või mitte.

"Siin on väga trikikaid küsimusi sellest, millises järjekorras milliseid toiminguid tuli hankemenetluses läbi viia. Küsimus on määratlemata mõistete sisustamises, mis on struktuurne kahjustus, mis on funktsionaalne kahjustus relval ja nii edasi. Tegemist on keeruka vaidlusega," selgitas vaidlustuskomisjoni liige Mart Parind.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: