Vaidlustuskomisjon teeb uue otsuse relvahanke kohta 11. märtsil

Foto: Sig Sauer

Riigihangete vaidlustuskomisjon teeb kaitseväele ja politseile automaatide ostmise hanke vaidluses otsuse 11. märtsil.

Riigihangete vaidlustuskomisjonis käis juba teisel ringil kaitseväele ja politseile automaatide ostmise hange, sest hankel osalenud relvatootja Sig Sauer ja tema Eesti esindajad vaidlustasid Lewis Machine and Tool Company (LMT) võidu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kaitseinvesteeringute keskus valis detsembris 16-st tuhande automaadi ostmiseks välja LMT 22 miljoni euro suuruse pakkumise. Sig Sauer vaidlustas selle ning vaidlustuskomisjon tunnistas otsuse jaanuaris kehtetuks.

Kuna kaitseinvesteeringute keskus tegi LMT kohta uue positiivse otsuse, vaidlustas Sig Sauer selle nüüd uuesti.

Neljapäevasel istungil arutleti peaasjalikult selle üle, kas enne võitja lõplikku kinnitamist toimunud LMT relvade testimisel purunenud kaba ja sihik on oma olemuselt relva need osad, mis poleks tohtinud puruneda või mitte.

Vaidlustuskomisjon teeb otsuse 11. märtsil.

"Siin on väga trikikaid küsimusi sellest, millises järjekorras milliseid toiminguid tuli hankemenetluses läbi viia. Küsimus on määratlemata mõistete sisustamises, mis on struktuurne kahjustus, mis on funktsionaalne kahjustus relval ja nii edasi. Tegemist on keeruka vaidlusega," selgitas vaidlustuskomisjoni liige Mart Parind.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: