EL lisas maksuparadiiside musta nimekirja kümme riiki

Euro märgiga kujukesed.
Euro märgiga kujukesed. Autor/allikas: Frank Sorge/Caro/Scanpix

Euroopa Liit suurendas teisipäeval maksuparadiiside musta nimekirja kümne riigi võrra ning nüüd on nimekirjas 15 riiki.

Nimekiri loodi 2017. aastal pärast mitut maksudest kõrvalehoidmise skandaali, mis innustasid EL-i probleemi vastu rohkem tegema.

Seitse teisipäeval lisatud riiki olid seni nn hallis nimekirjas ning nüüd liigutati nad musta nimekirja, sest nende lubatud reformid pole teostunud. Need riigid on Aruba, Belize, Bermuda, Fiji, Omaan, Vanuatu ja Dominica Ühendus.

Nendega liituvad veel kolm riiki, kelle maksupoliitika on viimastel kuudel muutunud agressiivsemaks. Need riigid on Barbados, Araabia Ühendemiraadid ja Marshalli saared.

AÜE lisamisele oli pikalt vastu Itaalia, kes tahtis hoida AÜE-d hallis nimekirjas, mis on mõeldud riikidele, kes on lubanud viia oma maksureeglid vastavusse Brüsseli standarditega.

"Kõik saab lahendatud," kui AÜE kinnistab muudatused oma seadustes, ütles Itaalia rahandusminister Giovanni Tria.

"Emiraadid saavad seejärel välja viivitamatult," lisas ta.

Meedia: Eesti on vastu AÜE maksuparadiiside nimekirja lisamisele

Euroopa Liidu rahandusministrid plaanivad maksuparadiiside musta nimekirja lisada Bermuda ja Aruba, algselt oli nimekirjas ka Araabia Ühendemiraadid (AÜE), mille nimekirja lisamise vastu on Eesti ja Itaalia, kirjutab Reuters.

AÜE nimekirjast välja jätmise puhul lubab aga Holland vetostada riigi koosseisu kuuluva Aruba maksuparadiiside hulka lisamise, selgub meedia käsutuses olevast dokumendist.

Reedel toimunud kinnisel koosolekul ütles Itaalia esindaja, et AÜE-le tuleb anda aasta lõpuni aega oma reeglite muutmiseks, vastamaks Euroopa Liidu maksunõuetele.

Maksuparadiiside nimekiri koosnes algselt 17 territooriumist, kuid suur osa neist olid nõus oma maksueeskirju muutma, misjärel jäid nimekirja Samoa, Trinidad ja Tobago, Ameerika Samoa, Guam ja USA Neitsisaared.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: