Linn ja ministeerium jõudsid Taara sõjaväelinnaku laiendamises kokkuleppele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Võru linn ja kaitseministeerium on juba mõnda aega vaielnud linnas asuva sõjaväeosa laiendamise üle, kuid nüüd on jõutud heade kavatsuste leppeni, mis võimaldab arvestada linnaelanike soovidega ning samas arendada sõjaväeosa.

Kaitseministeerium soovis Võrus asuvat Taara linnakut laiendada linna elamumaa arvelt. See ei meeldinud aga linlastele. Linn pakkus omalt poolt, et sõjaväeosa võiks areneda Taara linnakust üle tee jääva jõude seisva naftabaasi suunas. See omakorda eeldanuks ministeeriumilt suuri rahalisi kulutusi, millega viimane ei olnud nõus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Võru linnavolikogu võttis kolmapäeval lõpuks ühehäälselt vastu heade kavatstuste leppe, mis võimaldab kaitseväel areneda ning tagada linlaste rahulolu.

"Me oleme reguleerinud, millised kohustused selle käigus on Võru linnal, millised kaitseministeeriumil ja kohustused nii tööde kui ka rahalise panustamise osas," selgitas Võru linnapea Anti Allas.

Kokkuleppe kohaselt tuleb sõjaväeosa laiendus siiski endise naftabaasi asemele. Tegemist on eraomandisse kuuluva 12,5 hektari suuruse reostunud alaga. Linn on nõus selle maa ära ostma, teostama uuringud ning reostuse keskkonnainvesteeringute keskuse abiga likvideerima.

"Ja kui me oleme juba maaomanikud ja reostus on likvideeritud, siis peale seda me anname, õigemini müüme selle maa tagasi kaitseministeeriumile ja ministeerium algatab sinna siis planeeringu vajalike rajatiste tegemiseks," rääkis Allas.

"Kaitseministeerium töötas seda välja koos linnavalitsusega. Linnavalitsus näitas siin üles suhteliselt suurt otsustavust ning vastutustunnet ning mõlemad tegid siin teatud järelandmisi ja olid nõus sisse võtma teatud riskid. Aga ma arvan, et meil on nüüd ette joonistatud suhteliselt hea tee edasi, kuidas me saame minna edasi riigikaitse arendamisega Võru linnas," kommenteeris kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salm.

Mõlemad osapooled tõdevad, et kokkuleppe nõrk koht on ajaraam. Kõik tööd peavad olema tehtud hiljemalt järgmise aasta lõpuks, et ministeerium saaks juba 2022. aastal alustada ehitustöödega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: