Võrulased ei nõustu Taara sõjaväelinnaku laiendamisega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Võrus jätkub vastasseis kaitseministeeriumi ja kohalike elanike vahel seoses Taara sõjaväelinnaku plaanitava laiendamisega.

Ministeerium peab ruumipuudusel laiendust vajalikuks, kuid võrulased ei taha laiendust sõna otseses mõttes oma tagahoovi. Võimaliku lahenduse leidmiseks pakkus Võru linn koostöös elanikega kompromisslahenduse, mille kaitseministeerium lükkas tagasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Taara linnaosas on üle poolesaja pereelamu. Seni on kaitseväge ja võrulasi lahutanud tihe metsamüür. Nüüd soovib aga kaitseministeerium sinna luua parkla 350 masinale ühes varuväljapääsudega.

Linnaelanike jaoks ei ole aga ministeeriumi plaanid vastuvõetavad, mispeale tegigi linn kaitseministeeriumile kompromissettapaneku.

Võru linnapea Anti Allas ütles, et põhissoov on, et planeeringuala nihkuks olemasolevast elamupiirkonnast saja meetri kaugusele.

"Selge on see, et elamis tingimused sellel alal kehvenevad ja sellest lähtuvalt tegime ettepaneku, et kaitseministeerium panustaks kohalikku elamupiirkonda teede rajamisse ja mänguväljaku rajamisse," rääkis linnapea.

Kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salm selgitas, et autod ei mahuks sinna ära. "Maksta miljon eurot linnale parkla eest ei ole sobiv koht läbirääkimiste alustamiseks."

Selline sõnum ei meeldinud kohalikele. Esmaspäevasel rahva koosolekul väljendasid nad ühest vastuseisu lainemisplaanile elamupiirkonda.

Linna ja kohalike elanike jaoks sobiks väga, kui kaitseministeerium teeks oma laienduse vana naftabaasi territooriumile, mis on kõigest loetud meetrite kaugusel 2. jalavägebrigaadi territooriumist.

Kaitseministeerium ütleb aga, et nende eesmärk on Eesti kaitsevõimekust arendada efektiivselt, naftabaaside juurde parkla ehitamine seda ei oleks.

"Üks asi on maatüki omandamine eraettevõtja käest. Aga teine asi on seal asetsev reostus, mis on vaja ära likvideerida. Esmased hinnangud ütlevad, et see maksab miljon või isegi rohkem. Kindlasti see ei oleks tõhus, kui peame ühe parkla ehituseks tegema mingisuguse kõrvalinvesteeringu rohkem kui ühe miljoni eruto ulatuses," märkis Kusti Salm.

Teema arutlus jätkub novembrikuu linnavolikogu istungil, kus kaitseministeerium saab esmakordselt oma plaane tutvustada.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: