Kaljulaid arutas Washingtonis Pelosi ja Boltoniga julgeolekuküsimusi

{{1552538520000 | amCalendar}}
Foto: Presidendi kantselei

Ameerika Ühendriikides töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid kohtus kolmapäeva hilisõhtul esindajatekoja spiikri Nancy Pelosiga, kellega arutati julgeoleku- ja kaitsekoostööküsimusi, olukorda Ukrainas, hübriidohte ning kahe riigi omavahelist koostööd. Samuti kohtus Kaljulaid president Donald Trumpi julgeolekunõuniku John Boltoniga.

"Kongressi mõlemas kojas on olnud tugev ja parteideülene toetus Eestile, NATO-le ja atlandiülesele suhtele," ütles president Kaljulaid kohtumisel ning tänas eesistuja Pelosit ja Kongressi liikmeid toetava suhtumise eest nii Eestisse kui Euroopasse, aga näiteks ka Ukraina sõja tõttu Venemaale seatud sanktsioonidele.

Riigipea sõnul on seni see suhtumine ja sarnaste väärtuste eest seismine väljendunud Ühendriikide aina kasvavas kaitsealases abis Eestile, mis edaspidi loodetavasti veelgi suureneb. "Me ei tohi hetkeski unustada, et ka meie piirkonna kaitsevõime lünkade kiirem likvideerimine tugevdab kokkuvõttes nii Eesti, Euroopa kui USA julgeolekut."

Lisaks spiiker Pelosile kohtus president Kaljulaid eile Kapitooliumis mitmete kongresmenidega, kellega arutelud keskendusid samuti peamiselt julgeolekuteemadele. "Eesti ja USA Kongressi mõlema koja esindajate arusaamad meie ees seisvatest väljakutsetest ja lahendustest on üsna sarnased," ütles riigipea pärast kohtumisi.

Trumpi julgeolekunõunik: Eesti on usaldusväärne partner ja liitlane

Samuti kohtus Kaljulaid Donald Trumpi julgeolekunõuniku John Boltoniga.

Bolton kutsus Twitteri postituses Eestit usaldusväärseks partneriks ja liitlaseks. Ta ütles, et president Kaljulaidiga peeti produktiivne diskussioon Euroopa kaitse- ja ja julgeolekukoostöö tugevdamise teemadel.

President Kaljulaid on neljapäeval viimast päeva töövisiidil Ameerika Ühendriikides. Riigipea naaseb Tallinna reede õhtuks.

Nancy Pelosi ja president Kersti Kaljulaid Autor: Presidendi kantselei

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: