Kaljulaid sõitis Ameerikasse ÜRO julgeolekunõukogu kampaaniat tegema

Presidendi tänuüritusel kommunismiohvrite memoriaali juures
Presidendi tänuüritusel kommunismiohvrite memoriaali juures Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

President Kersti Kaljulaid on töövisiidil Ameerika Ühendriikides, kus kohtub esindajatekoja spiikri Nancy Pelosiga, peab mitu avalikku esinemist ning osaleb ÜRO naiste staatuse komisjoni töös.

Lisaks on kavas kohtumised mitmete riikide juhtidega ning ÜRO juurde nimetatud saadikutega, et arutada Eesti kandideerimist ÜRO julgeolekunõukogusse, teatas presidendi kantselei.

"Liitlassuhted Ameerika Ühendriikidega on ja jäävad meie julgeolekupoliitika alustaladeks, seda nii kahepoolselt kui NATO-s. Tugevatest ning väärtustel põhinevatest atlandiülestest suhetest võidab nii Eesti, Euroopa tervikuna kui ka USA," ütles presidendi välispoliitika nõunik Lauri Kuusing.

Esmaspäeval kohtub president Kaljulaid New Yorgis Trinidadi ja Tobago presidendi ja Kiribati asepresidendiga, samuti toimub mitu arutelu erinevate riikide ÜRO saadikutega.

Nende kohtumiste peamiseks teemaks on Eesti kandideerimine ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alaliseks liikmeks aastatel 2020-2021.

Teisipäeval kõneleb Kaljulaid ÜRO peaassamblee presidendi kõrgetasemelisel arutelul, kõneleb kaaseesistujana  ÜRO naiste ja laste initsiatiivi Every Woman Ewery Child üritusel ning võõrustab õhtul ÜRO saadikuid vabariigi aastapäeva vastuvõtul. Teisipäeval toimuvad ka kahepoolsed kohtumised Nepaali presidendi ja Kolumbia asepresidendiga.

Kolmapäeval kohtub Kaljulaid Washingtonis mitmete senati liikmetega ning esindajatekoja spiikri Nancy Pelosiga. Ta peab ka julgeoleku- ja atlandiüleste suhete teemalise kõne mainekas Brookingsi mõttekojas. Neljapäeval kohtub Kaljulaid kongressi liikmetega ning osaleb Heritage Foundationi mõttekojas ekspertide arutelul.

Tagasi Eestisse jõuab president reede õhtul.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: