Samosti ja Sildami hinnangul tegi Isamaa Terrasega targa kokkuleppe

Erakond Isamaa tegi Euroopa Parlamendi valimiste esinumbri koha endisele kaitseväe juhatajale Riho Terrasele pakkudes targa otsuse, leidsid ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam pühapäeval Vikerraadios.

Samost ütles, et oma baasvalijate toetusega arvestades seisaks Isamaa Euroopa Parlamendi valimiste eel silmitsi küsimusega, et kas nad saavad parlamenti ühe koha või ei saa üldse.

"Seetõttu esinumbri valik pidi olema selline, mis võimaldab nimekirja toetust laiendada. Terrase puhul võib oodata, et tema poolt hääletavad Isamaa enda valijad ning lisaks need, kellele tundub tema maailmavaade sobilik ning kelle jaoks on oluline teema julgeolekupoliitika," rääkis Samost.

Isamaa võib olla on Samosti hinnangul mõelnud selle peale, et kõik ei taha valida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhtivpoliitikute Mart Ja Martin Helme poolt ning Isamaa pakub neile vähem agresiivsemat alternatiivi.

"Terras on väga nutikas valik," lausus Samost, lisades, et temal on jäänud mulje Terrasest, kui otsekohese ütlemisega mehest, kes kaitseväe juhatajana kohal olles on pidanud ennast selles osas tagasi hoidma.

Samost ja Sildam meenutasid, et peaaegu kõik Eesti kaitseväe juhatajad on ametist lahkudes poliitikasse siirdunud. Erandiks on vaid Jaan Maide, kelle Nõukogude võim 1944. aastal arreteeris ja aasta hiljem Moskvas maha lasi.

Toomas Sildam nentis, et erakonnad on ikka üritanud kaitseväe endiseid juhte enda hulka meelitada ning lisas, et seekord valiti Reformierakonna nimekirjas riigikokku tagasi Ants Laaneots ja Johannes Kert.

Terrasele panustamine Isamaa poolt Euroopa Parlamendi valimisteks oli Sildami hinnagul üsna üllatav, sest paljud eeldasid, et nimekirja esinumbriks saab kaitseminister Jüri Luik. "Lahendus on küll ootamatu, aga küllalt looguline," nentis Sildam.

Terrasel on Sildami sõnul otsusekindla ja sõnaka ohvitseri kuvand. "Temaga riigikaitse teemadel vaielda on oponentidel keeruline."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: