Isamaa esikolmik europarlamendi valimistel on Terras, Luik ja Ladõnskaja-Kubits

Riho Terras, Jüri Luik.
Riho Terras, Jüri Luik. Autor/allikas: ERR

Isamaa eestseisus otsustas teisipäeva õhtul oma erakonna Euroopa Parlamendi valimiste nimekirja.

Erakond tegi oma europarlamendi valimiste nimekirja esinumbri teatavaks juba möödunud nädalavahetusel. Nimekirja juhib Riho Terras.

Terrase järel on nimekirjas Jüri Luik, Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Tõnis Lukas, Mihhail Lotman, Kätlin Kuldmaa, Tarmo Kruusimäe, Urmas Reinsalu, Tunne Kelam.

Valimisnimekirjale peab lõpliku heakskiidu andma erakonna volikogu, mis koguneb laupäeval.

Samuti arutas eestseisus teisipäeval Euroopa Parlamendi valimiste valimisprogrammi. Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles ERR-ile, et programm veel täieneb ja lõplik variant saab samuti heakskiidu laupäeval volikogult.

"Aga eks kõige üldisem põhimõte on ikka see, kuidas paremini kaitsta Eesti huve Euroopas. Meie näeme Euroopa Liitu rahvusriikide liiduna, mitte liitriigina kõige sealt tulenevaga, nii et riikide suveräänne koostöö ja n-ö riikide huvide kõrval ka Euroopa kultuuriruumi kaitsmine on ääretult oluline. Nii et me tahaksime kaitsta ühelt poolt nii Eesti huve ja suveräänsust, aga teiselt poolt kindlasti Euroopa kultuuriruumi ja Euroopa Liidu kui terviku toimimine vastab ka igati Eesti huvidele ja on Eesti huvides," selgitas Seeder.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR-i raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: