Ka Norstati uuring kinnitab Keskerakonna toetuse kukkumist

Keskerakond.
Keskerakond. Autor/allikas: Siim Lõvi

Sarnaselt Emori küsitlusele kinnitab ka värske Norstati uuring, et Keskerakond on valimiste järel toetajaid kaotanud ning Reformierakond juurde võitnud.

Kui Emori küsitluses langes Keskerakond kolmandale kohale ja jäi alla ka EKRE-le, siis Norstati uuringus säilitas Keskerakond küll teise koha, ehkki edu EKRE ees on üsna väike.

Keskerakonda toetas eelmisel nädalal ehk 18. märtsist 24. märtsini läbi viidud 1000 vastajaga küsitluses 19,5 ja EKRE-t 18,8 protsenti valijatest. Reformierakonna toetus oli samal ajal 31,9 protsenti.

Kui võtta aluseks Norstati viimase nelja nädala tulemused ehk ligi 4000 vastaja koondtulemused, oli Reformierakonna toetusnumber 31,3, Keskerakonnal 20,9 ja EKRE-l 17,2 protsenti.

Küllaltki muutumatuna on püsinud Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna toetus, keda toetab vastavalt 10,7 ja 10,2 protsenti valmisealistest kodanikest. Veel liigub tõusvas trendis Eesti 200, keda toetab 5,7 protsenti valijatest.

Norstatilt tellis uuringu MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: