Mihhail Kõlvart valiti Tallinna linnapeaks

{{1554988920000 | amCalendar}}

Keskerakonna aseesimees ja Tallinna linnavolikogu senine esimees Mihhail Kõlvart valiti neljapäeval Tallinna linnapeaks. Kõlvart sai 45 saadiku poolt hääle, 25 saadikut hääletas vastu.

Kõlvart ütles pärast linnapeaks valimist oma kõnes, et osutus valituks sümboolsel aastal - eesti keele aastal, samuti möödub esimesest laulupeost 150 aastat.

"Eesti keel on riigi sümbol. Eesti keel on eesti inimese identiteedi selgroog ja eesti kultuuri alus. Iga inimene, kes elab Eesti riigis, peab mõistma eesti keele tähtsust ning tajuma selle kultuurilist konteksti," ütles Kõlvart.

"Samas peame teadvustama, et ka venelastele ja teistele rahvustele, kes elavad meie kõrval, on nende enda keel ja kultuur oluline. Kultuurid rikastavad üksteist siis kui nende vahel ei ole vastuseisu, kui kultuuri kandjad tunnevad ennast vabalt ja toetavad teineteist," lausus ta.

Kõlvart märkis, et peagi 800. sünnipäeva tähistava Tallinna juhina on tema siht olla linnapea kõigile tallinlastele ning töötada kõigi linnaelanike heaks sõltumata sellest, mis on Kõlvarti või nende emakeel.

Kõlvarti sõnul vajab linna struktuur muutusi. "Aga need kindlasti ei tule Exceli tabeli järgi, me ei hakka lihtsalt vähendama asutuste ja ametnike arvu numbrite pärast. Me vajame sisulisi muutusi lähtuvalt linnaelanikele osutatavate teenuste kvaliteedist," rääkis Kõlvart.

"Tallinna arendamine on väärikas missioon, kuna nüüdisaegset euroopalikku linnasüsteemi arendades tuleb säilitada nii ajaloolisi kui ka keskkondlikke väärtusi. Annan endast parima," ütles Kõlvart.

Struktuuri muutuste tõttu võib osa ametnikke tööst ilma jääda

"Aktuaalse kaamera" saatejuht Margus Saar küsis Kõlvartilt õhtuses uudistesaates, kas linnastruktuuri muutused toovad kaasa ametnike arvu vähendamise.

"Lihtne vastus on jah. Ma arvan, et kuna arenguvisioon muutub pidevalt, siis sellele visioonile peab vastama ka struktuur. Ja see tähendab, et seda tuleb ka muuta. Ja see tähendab ka seda, et võib tekkida vajadus vähendada ametnike ja asutuste arvu. Aga mitte ainult vähendamise eesmärgil, vaid selleks, et need teenused, mida pakub Tallinna linn, oleksid maksimaalselt kvaliteetsed," vastas Kõlvart.

Sotsiaaldemokraatide, isamaa ja Reformierakonna fraktsioonid ei toetanud Kõlvarti kandidatuuri Tallinna linnapea kohale.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal kinkis enne hääletust Taavi Aasale lahkumise puhul labida, et ta saaks Tallinna-Helsingi tunnelit kaevama hakata.

EKRE fraktsiooni esindaja Kersti Kracht tänas Taavi Aasa linnapeaametis tehtud töö eest ja soovis Mihhail Kõlvartile edu.

Istungile tuli ka Edgar Savisaar.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: