USA nädalane töötute arv kukkus ligi 50 aasta madalaimale tasemele

Töömess Miamis 5. aprillil.
Töömess Miamis 5. aprillil. Autor/allikas: Joe Raedle/Getty Images/AFP/Scanpix

Ameeriklaste arv, kes esitasid avalduse töötutoetuse saamiseks, kukkus eelmisel nädalal 49 ja poole aasta madalaimale tasemele.

Esialgsetel andmetel kukkus töötutoetuse taotlejate arv eelmisel nädalal 8000 võrra 196 000 inimeseni. Nii vähe taotlejaid oli viimati 1969. aasta oktoobris, vahendas CNBC.

Toetuse taotlejate arv on nüüd langenud neli nädalat järjest.

Reutersi küsitlusele vastanud majandusanalüütikud prognoosisid viimaste nädalate kohta, et töötutoetuse taotlejate arv kasvab 211 000 inimeseni.

Tööturg on USA majanduse peamine tugisammas. USA majanduse kasv on esimeses kvartalis aeglustumas, sest 1,5 triljoni dollari ulatuses maksukärped on oma mõju kaotamas, samuti mõjutab majandust Hiina ja USA kaubandussõda ning globaalse nõudluse vähenemine, mis kahjustab eksporti.

USA töötuse määr on 3,8 protsenti. Föderaalreserv prognoosib aasta lõpuks töötuse määra 3,7 protsendi juurde. Töötutoetust saavate inimeste arv USA-s on märtsi lõpu seisuga 1,71 miljonit.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: