Tallinna linnavolikogu valis uueks esimeheks Tiit Teriku

Tallinna linnavalitsuse pressikonverents
Tallinna linnavalitsuse pressikonverents Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavolikogu valis neljapäeval uueks esimeheks Tiit Teriku.

Linnavolikogu eelmine esimees Mihhail Kõlvart valiti nädala eest Tallinna linnapeaks.

Keskerakond otsustas Kõlvartist vabaks jäävale kohale Teriku esitada aprilli alguses. Kõlvart sai linnapeaks pärast senise meeri Taavi Aasa otsust minna uude valitsusse majandusministriks.

Terik sai 79-liikmelises linnavolikogus peetud hääletusel 41 poolthäält, teatas linnavolikogu pressiesindaja

Terik oli Riigikogu XII koosseisu liige, aastatel 2007-2013 oli ta Pirita linnaosavanem ja aastatel 2013-2016 Nõmme linnaosavanem, Tallinna linnavolikokku on Tiit Terik on olnud valitud kolmel korral.

 "Tänan volikogu liikmeid usalduse eest, kahtlemata seisab mul ees suur ja vastutusrikas töö," ütles värske linnavolikogu esimees Terik, kes lubas anda endast kõik, et Tallinn oleks parim kodukoht, atraktiivseim turismisihtkoht ja loomulikult ka kutsuv ärikeskkond.

"Tallinna põhimääruse kohaselt on linnavolikogu kohaliku omavalitsuse pädevusse kuuluvate küsimuste otsustamisel sõltumatu ning tegutseb ainult linnaelanike huvides ja nende nimel – ma täiendaksin seda veidi – mitte ainult linnaelanike huvides ja nimel, vaid nendega koos," ütles Terik. "Me ühiskond liigub bürokraatia ajastust uude, võrgustikupõhisesse ajastusse ning see seab ka linnaelu juhtimisele uued raamid," lisas ta.

Terikul on magistrikraad, ta on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Seminari sotsiaaltöö ja noorsootöö alal ning läbinud Kõrgemad Riigikaitsekursused, ta kuulub Kaitseliitu. Terik on abielus ja kahe poja isa.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: