Operaili Tapa depoos kaotab töö 21 inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tapa depoos ümber ehitatud C30-M vedur
Tapa depoos ümber ehitatud C30-M vedur Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Operaili nõukogu otsustas rahuldada juhatuse ettepaneku peatada Tapa depoos vagunite remonditeenuse osutamine, mistõttu koondab ettevõte 21 töötajat. Edaspidi keskendub Operail senisest enam vedurite ehitamisele.

"See on meie strateegiline juhtimisotsus, sest näeme, et oluline on suunata senisest enam tööjõudu tasuvamatesse ärisuundadesse, milleks vedurite ehitamine kahtlemata on," sõnas Operaili juhatuse esimees Raul Toomsalu. "Selle ümberkorralduse tulemusena peatame Tapa depoos vagunite remonditeenuse osutamise ja koondame 21 ning suuname ümber- ja täiendõppesse 37 töötajat."

Ümberõppele lähevad peamiselt keevitajad, automaatikud ja vaguni lukksepad, et tagada vajalik ressurss vedurite ehitamise ärisuunal.

Operaili nõukogu esimehe Kuldar Leisi kinnitusel on tehtud otsusel majanduslikud põhjused. "Operaili remondi äriüksuse Tapa depoo vagunite remonditeenuse osutamine ei ole viimastel aastatel ettevõttele kasumlik olnud, kuna sõltub palju lähiriikide turuolukorrast. Vagunite remontimisel ei saa me konkureerida depoodega, kus tööjõud, materjalid ja varuosad on odavamad," selgitas Leis.

Ettevõtte kinnitusel jätkub Tapa depoos teiste teenuste osutamine endise mahuga. "Vagunite rattapaaride kontrollimine ja formeerimine jätkub ning samuti teostame remonditeenust meie enda tehnohooldepunktidele," sõnas Toomsalu.

"Me kindlasti tegeleme jätkuvalt edasi kaubaveoga ja vagunite rentimisega ning pöörame lähiaastatel senisest enam tähelepanu digitaliseerimisele ning teenuste viimisele uutele turgudele."

Operail on varasemalt EVR Cargo nime kandnud riiklik raudteeveo ja -veeremi ettevõte.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: