Riikliku raudteefirma Operaili kasum hüppas 9,2 miljonile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Operail
Operail Autor/allikas: Raul Toomsalu / Operail

Varasemalt EVR Cargo nime kandnud riiklik raudteeveo ja -veeremi ettevõte Operail käive kasvas möödunud aastal aastaga 46,9 protsenti 72,7 miljoni euroni. Ettevõtte aastaid kestnud kahjumi teenimine asendus mullu 9,2 miljoni euro suuruse kasumiga.

Tugeva tõuke ettevõtte suurele puhaskasumile andis juhatuse esimees Raul Toomsalu sõnul vagunite rendiäri kasvatamine möödunud aastal. "Nägime seda ette, et 1520-mm rööpmelaiusega raudteel kasvab vagunite nõudlus ning vagunite piiratud pakkumise ja raudteevedude mahu kasvust tulenevalt on vagunite rendihinnad tõusnud," rääkis Toomsalu. Operail teenis eelmisel aastal 9,3 miljonit eurot vagunite renditulu. "Eelmise aasta lõpus oli meil välja renditud enam kui 2000 vagunit."

Operail kasvatas eelmise aastal ka veomahtu pea kolmandiku võrra ning vedas 13,4 miljonit tonni kaupu, mis moodustas 99 protsenti kogu Eesti Raudtee taristu kaubaliiklusest. "Kõige enam liikus rööbastel väetisi, mineraalseid kütuseid ja põlevkivi, kokku 84 protsenti kogu kaubamahust. Loodame, et oleme suutnud ületada transiitvedude madalseisu ning näeme ka järgnevatel aastatel vedude kasvu," kommenteeris Operaili juht.

Kuna on oodata, et kaubavedude mahud kasvavad, peab Operail rohkem ressurssi suunama vedurite hooldusele ja remontimisele. Lisaks jätkatakse käesoleval aastal ka vedurite moderniseerimise projektiga. "Hetkel oleme ümber vaatamas meie remondi äriüksuse tööd ning loodame leida kõige kasumlikuma ja efektiivsema mudeli, kuidas tagada edukaks äritegevuseks vajaminevad ressursid," ütles Toomsalu.

Operaili nõukogu esimehe Kuldar Leisi sõnul oli ettevõtte 2018. aasta tulemus väga hea, aga samas näitas kätte suuna, et Eesti ei ole enam tööjõukulude ja ka muude kuludega konkurentsivõimeline valdkondades, mis on väga tööjõumahukad. "Sellest tulenevalt tegeleb Operail lähiaastatel jõuliselt digitaliseerimisega ja kõrgema lisandväärtusega töödega, nagu seda on vedurite moderniseerimine eksporditurgude jaoks," lisas Leis.

Operail on Eesti riigile kuuluv raudtee-ettevõte, mille põhilisteks ärisuundadeks on kaubavedu, vedurite ja vagunite remont ja ehitus ning veeremi rent. Ettevõtes töötab enam kui 690 inimest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: