Tallinna Ülikool tühistas Rainer Vakra diplomiõppe diplomi

Rainer Vakra.
Rainer Vakra. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna Ülikool rektor Tiit Land otsustas esmaspäeval tühistada Rainer Vakra diplomiõppe diplomi, kuid jätab talle alles magistridiplomi, kui poliitik kirjutab kahe aasta jooksul uue bakalaureusetöö.

Otsuse tegemisel lähtus ülikool akadeemilise komisjoni varasemast ettepanekust Vakra lõputöös tuvastatud ulatusliku plagiaadi tõttu diplom tühistada. 

Rainer Vakrale antud magistriõppe diplomi tühistamise osas ei alusta ülikool menetlust, kui Vakra täidab kahe õppeaasta jooksul bakalaureuseõppe lõpetamise tingimused, sealhulgas kirjutab uue bakalaureusetöö. 

Rainer Vakra on juba pöördunud Tallinna Ülikooli poole sooviga kirjutada uus lõputöö. 

"Kooliharidus on väärtus, mis jääb inimesele alles elu lõpuni. Ma lubasin algusest peale, et austan ülikooli mistahes otsust ja nii ongi. Tänan Tallinna Ülikoooli võimaluse eest koostada ja kaitsta uus diplomitöö ning kavatsen seda teha esimesel võimalusel," teatas Vakra sotsiaalmeedias.

Uue lõputöö koostamist juhul, kui üliõpilase lõputöös on leitud plagiaat, on lähtuvalt halduspraktikast võimaldanud kõik Eesti ülikoolid.

Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon otsustas 15. märtsil ühehäälselt, et Rainer Vakra diplomitöö tunnistati suures ulatuses plagiaadiks. Samuti tegi komisjon rektorile ettepaneku Vakra diplom tühistada.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: