USA presidendiks kandideerimisest teatas veel üks demokraat

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Seth Moulton. Autor/allikas: Brian Snyder/Reuters/Scanpix

USA esindajatekoja liikmest Seth Moultonist sai esmaspäeval järjekordne presidendiks kandideeriv demokraat.

Massachusettsi kongresmen ja Iraagi sõja veteran Moulton kogus USA sisepoliitikas laiemat tuntust 2014. aastal, kui ta suutis demokraatide eelvalimistel tõugata kohalt kauaaegse saadiku John Tierney.

Spekulatsioonid Moultoni võimalikust presidendiks kandideerimisest said alguse 2017. aastal, kui ta pidas kõne demokraatide kihutuskoosolekul Iowas. Seal toimub eelvalimiste voorudest esimene. 

Tollal lükkas ta kuuldused tagasi, kuid kuulujutud said hoo sisse kongressivalimistel eelmisel aastal, kui ta aitas juhtida jõupingutusi saada kongressi rohkem demokraatidest sõjaveterane.

"Tänasest 16 aastat tagasi saatsid Washingtonis istunud liidrid minu ja mu sõbrad võitlema sõjas, mis põhines valedel. See jätkub tänini," lausus Moulton hiljuti Twitteris.

"Iraagis sõdinud põlvkonnal on aeg võtta meid sinna saatnud põlvkonnalt ohjad üle."

40-aastane Moulton pälvis ka üleriigilist tähelepanu, kui üritas suurendada erakonnas vastuseisu Nancy Pelosi saamisele esindajatekoja spiikriks pärast seda, kui demokraadid esindajatekoja enda kätte said. Moulton ütles tollal, et erakonnal on aeg juhid välja vahetada.

Kuigi Moulton on aeg-ajalt demokraatide liberaalse tiivaga eri meelt olnud, siis on tema poliitilised seisukohad püsinud sarnased teistele, kes demokraatide presidendikandidaadiks saada üritavad.

Ta on nimetanud tervishoidu "iga ameeriklase õiguseks, mis tuleb tagada", püüdnud relvaseadusi karmistada, aidanud luua niinimetatud uut rohelist lepet ning ärgitanud muutma presidendivalimisi selliselt, et valijameeste kogu enam poleks.

Moultonile võib komistuskiviks osutuda raha. Tänavu on ta kogunud 255 000 dollarit ning märtsi lõpu seisuga oli tema kampaaniakontol umbes 723 000 dollarit.

Moulton on kolmas Massachusettsist pärit presidendikandidaat. Teised kaks on demokraadist senaator Elizabeth Warren ja Massachusettsi vabariiklasest ekskuberner William Weld.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: