Biden teatas ametlikult presidendikandidaadiks pürgimisest

{{1556193300000 | amCalendar}}
Foto: AFP/SCANPIX

USA endine asepresident Joe Biden teatas neljapäeval ametlikult demokraatide presidendikandidaadiks pürgimisest.

Kauaaegsest Delaware' senaatorist sai valimiste kogenuim ja tunnustatuim demokraat, kes juhib arvamusküsitlustes kuid ja võibolla isegi aastaid kestnud kampaaniaplaneerimise järel.

Aastatel 2009-2017 president Barack Obama valitsuses asepresidendina töötanud Biden oleks 2020. aasta novembris valimispäeval 77-aastane.

Viimases Real Clear Politicsi arvamusuuringus toetas Bidenit 31 protsenti neist, kellelt küsiti, kes neile demokraatide kandidaatidest eelvalimistel meeldib. Teisel kohal oli Bernie Sanders 23 protsendiga.

Biden ütles Twitteri-postitusele lisatud kolmeminutises videos, et ei saa tegevusetult pealt vaadata, kuidas president Donald Trump "selle riigi iseloomu fundamentaalselt muudab".

"Selle riigi põhiväärtused... meie koht maailmas... meie demokraatia... kõik see, mis on teinud Ameerikast Ameerika, on kaalul. Seepärast teen ma täna teatavaks oma kandidatuuri USA presidendi ametikohale," ütles ta Twitteris.

Bidenis, kes on jäänud töölisklassile omaseks hoolimata ligi poolest sajandist Washingtoni poliitikas, nähakse kandidaati, kes annab ameeriklastele kindlustunnet, on valijatele tuntud suurus 20 teise demokraatide kandidaadi hulgas, kes seni on end üles andnud.

Talle võib saatuslikuks saada ülearu intiimne suhtlusstiil, mida panevad pahaks eriti naised. Bideni pressiesindaja oli hiljuti sunnitud tõrjuma "interneti pimedatest nurkadest" välja tulnud "parempoolseid trolle", kes panevad soovimatu puudutamise ühte patta tuttavate, kolleegide ja sõprade embamisega ametissevannutamiste tseremooniatel.

Trump seab kahtluse alla Bideni vaimsed võimed

USA president Donald Trump ilkus neljapäeval endise asepresidendi Joe Bideni kallal ja seadis kahtluse alla 2020. aasta valimiste demokraatide presidendikandidaadiks pürgiva kauaaegse senaatori vaimsed võimed.

"Tere tulemast, Unimüts Joe! Tuleb vaid loota, et sul on piisavalt mõistust, milles ma kahtlen, et viia läbi edukas eelvalimiskampaania," säutsus Trump.

President ennustab kolmapäeval kandideerimisotsusest teatanud Bidenile räpast võistlust vastastega, kellest nii mõnelgi on tõeliselt haiged ideed. 

"Aga kui sa sellega toime tuled, siis kohtumiseni stardijoonel!"

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: