Joe Biden eitab ebasobivat käitumist parteikaaslase suhtes

Joe Biden.
Joe Biden. Autor/allikas: Saul Loeb/AFP Photo/Scanpix

USA endine asepresident, demokraat Joe Biden eitab, et ta oleks käitunud endise Nevada assamblee liikme Lucy Florese suhtes ebasobivalt.

Flores kirjeldas reedel The Cut ajakirjas ilmunud artiklis, kuidas Biden ühel kampaaniaüritusel tema pead suudles, vahendas BBC.

Demokraat Flores kandideeris 2014. aastal Nevada abikuberneriks ning Barack Obama asepresident Biden osales ühel kampaaniaüritusel, et talle toetust avaldada.

Flores kirjeldas, et kui ta valmistus lavale minekuks, siis pani Biden talle selja tagant käed õlgadele. Seejärel nuusutas Biden Florese sõnul tema juukseid.

"Ta suudles mu kukalt. Mu aju ei suutnud mõista, mis toimus," lisas naine.

Bideni pressiesindaja Bill Russo teatas esialgu, et ei Bidenil endal ega tema töötajatel polnud aimugi, et Flores tundis end ebamugavalt. Russo lisas, et Biden ei mäletagi sellist vahejuhtumit.

Pühapäeval aga avaldas Biden ise pressiteate ning lubas Florese öeldule tähelepanu pöörata. Samas kordas ta, et ei mäleta Florese kirjeldatud vahejuhtumit.

"Minu paljude kampaaniaaastate ja avaliku elu aastate jooksul olen ma surunud lugematutel kordadel kätt, kallistanud, väljendanud kiindumust, toetust ja lohutust. Ja mitte kordagi - mitte kunagi - ma ei arvanud, et ma käitusin ebasobivalt," kirjutas Biden.

"Kuid me oleme jõudnud tähtsasse aega, mil naised tunnevad, et nad saavad ja peaksid jagama oma kogemusi ning mehed peaksid tähele panema. Ja ma teen seda," lisas ta.

Flores ütles pühapäeval CNN-ile antud intervjuus, et Bideni avaldus oli parem kui tema pressiesindaja esialgne vastus. Samas ütles ta, et Bideni käitumine oli väga ebasobiv ning inimene, kes kaalub presidendiks kandideerimist, peaks selle peale mõtlema.

Mitu 2020. aastal demokraatide ridades presidendikandidaadiks saada soovivat inimest on Florest toetanud.

"Ma arvan, et see näitab, et selle riigi kultuuri on vaja põhjalikult muuta," ütles senaator Bernie Sanders CBS-ile, lisades, et tal ei ole mingit põhjust Florest mitte uskuda. Flores toetas 2016. aasta presidendivalimistel Sandersi kampaaniat.

Senaator Elizabeth Warren ütles, et Biden peab oma tegu selgitama.

Samas on paljud kaitsnud Bidenit. Tema endine nõunik Cynthia Hogan ütles New York Timesile, et Biden on kohtles teisi austusega ning nõudis seda kõigilt.

Endise kaitseministri Ashton Carteri abikaasa Stephanie Carter kaitses Bidenit oma blogipostituses. Meedias on ilmunud foto, kus Biden hoiab oma käsi Stephanie Carteri õlgadel ajal, mil tema abikaasa ametisse vannutati. See foto tõstatas palju küsimusi. Carter kirjutas selle foto kohta, et Biden tundis, et naine oli üritusel ebaharilikult närvis ning kallistas teda sellepärast kiiresti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: